více >>

Výstava vitráží Miluše Čechové má název Křehkost skla

Akce již skončila

Od 14. června do 28. srpna se v Galerii Ladislava Nováka v Třebíči koná výstava vitráží Miluše Čechové „Křehkost skla“. Slavnostní vernisáž proběhne ve středu 13. června v 17 hodin.
Miluše Čechová, povoláním učitelka, se výrobě skleněných mozaikových výplní věnuje přes dvacet let. Již v roce 1976 vystavovala s třebíčskou Skupinou 4, která se sdružovala okolo významné osobnosti Ladislava Nováka. Tehdy se ještě zabývala tapiseriemi vytvářenými pomocí tzv. macramé a paličkování.
V devadesátých letech ji oslovila technika Tiffany. Principem tohoto postupu je broušení, skládání a spojování skla do určitých vzorů. Výsledek připomíná vitráže kostelů a katedrál. Opustila tedy dřívější způsoby tvorby a začala se naplno věnovat pouze vitrážím. V současnosti její díla zdobí byty v Chorvatsku, Austrálii, Slovinsku, Rakousku a v neposlední řadě také u nás. Ráda spolupracuje i s uměleckými kováři, kteří její nápady dotváří dle vlastní fantazie nebo na podnět samotné autorky. Mezi jejich společné práce patří stolky, zrcadla, stěny před krby, lampy a stély.
V poslední době vytváří Miluše Čechová také obrazy, zaujalo ji i sestavování mandal podle barev a čaker. To vše budou mít možnost návštěvníci vidět na její výstavě v Galerii Ladislava Nováka do 28. srpna 2018.

13. 6.  (17:00–18:00)
Třebíč
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ