více >>

Vycházka kolem Znojma

Na jedno z nejhezčích vyhlídkových míst ve Znojmě lze kdykoli zajít ke kostelíku svatého Antonína Paduánského v příměstké části Hradiště. Výhled na Znojmo a údolí Dyje je odsud jedinečný a láká nejen fotografy a romantické duše.  "Gránické údolí, které odděluje kopec Hradiště sv. Hippolyta od areálu středověkého města Znojma, zůstávalo až do 2. poloviny 19. století ze strategických důvodů odlesněno. Díky zdejšímu suchému klimatu měly strmé stráně údolí bezmála stepní charakter. Na temeni hradišťského kopce, na vyhlídkové plošině nejvíce vysunuté k městu Znojmu, nechal před rokem 1662 křížovnický probošt od sv. Hippolyta a rádce císaře Leopolda I. Tomáš ze Šlesinu postavit jednu z prvních barokních staveb ve Znojmě – oválný kostelík sv. Antonína Paduánského s kupolí. Slavnostní vysvěcení kostela celebroval tehdejší pražský arcibiskup a kardinál Ernest Adalbert hrabě Harrach. Ve stejné době vznikla nedaleko odtud, na hraně srázu do údolí Dyje, drobná kaple sv. Eliáše," informuje o místě server Znojmocity.

Hradiště, Znojmo
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT