více >>

Nejasný ostrov uvidíte v Galerii Nonstrop

Akce již začala

Novou výstavu si můžete prohlédnout v Galerii Nonstrop v Malé Lazebnické. Autorem je známý výtvarník a performer

Uvidíte zachycené fragmenty z jarního několikadenního putování Matěje Koláře po německém jazykovém ostrově na Jihlavsku.

"Krok za krokem, ohniskem vědomí v přítomnosti i minulosti ohraničil tento prostor, “iglauer Sprachinsel”, který byl v minulosti osídlen havíři a spjatý s dolováním stříbra. Do Galerie Nonstrop, v neostrých hranicích vyšitých do dlažby, nad nimiž povlává pověšené prádlo jako vznášející se duše předků, s houslemi a skřipkami v rozepjatých rukou nad touto krajinou, přináší Matěj meditativní zprávu o jihlavské identitě a kořenech," vysvětlil kurátor Vít Kraus.

Dílo se pohybuje na hranici performance, akční tvorby v krajině, landartu a instalace. Výstava je k vidění do konce letošního srpna.

Matěj Kolář je výtvarník, performer, muzikant a učitel. Vystudoval jihlavské gymnázium a následně Fakultu výtvarných umění VUT v Brně, Atelier video-multimedia-performance. V roce 2010 reprezentoval ČR na světové výstavě EXPO v Šanghaji. Mnoho let učil na středních i vysoké škole. Nyní působí ve středisku volného času TEMPO a ve spolku KUŠ pro mimoškolní aktivity dětí.

Galerie Nonstrop je otevřený venkovní prostor ve středu historického města Jihlavy, v němž představy o umění nenarážejí na strop, ale dějí se ve vztahu k místně specifickým podmínkám.

od  13. 6.  (10:41)
do  31. 8.  (18:00)
Masarykovo Náměstí, Jihlava
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ