více >>

Bordeaux a La Rochelle, krásky na břehu oceánu / Jana Amadou

Akce již skončila

Koná se v sále hudebního oddělení, ve druhém patře hlavní budovy, vstupné 20,- Kč.

Jana Amadou jezdí do Francie jako průvodkyně. Města na pobřeží Atlantiku mají pro ni ale i jiný význam - v La Rochelle se narodil Jean Louis Raduit de Souches (JLRDS), francouzský vojevůdce, který v roce 1645 na konci třicetileté války ubránil Brno před dvacetinásobnou přesilou švédského vojska za jeho tažení Moravou. Spolu s dalšími nadšenci založila v Brně Spolek přátel JLRDS. V La Rochelle o zásluhách vojevůdce současníci nic nevěděli, dokonce ani na radnici a v muzeu. Za významného přispění Spolku JLRDS města Brno a La Rochelle navázala spolupráci a výsledkem je, že město La Rochelle má „nového“ významného rodáka a letos otevřený most nese i jeho jméno.
Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie, při ústí řeky Garonny do Atlantického oceánu. Živé obchodní a univerzitní město s bohatou historií je hlavním městem departementu Gironde a regionu Nová Akvitánie. Oblast Bordeaux je jednou z nejznámějších vinařských oblastí nejen Francie, ale i celé Evropy.

Mgr. Jana Amadou je průvodkyní Brnem pro frankofonní turisty a odbornicí na dané téma.

Akce projektu "Francouzský klub 2018" podaného do Grantového systému Zdravého města Třebíč 2018, podprogram Kultura.

Odkaz na stránky akce: http://www.knihovnatr.cz/cze/kalendar-akci/francouzsky-klub-2018-bordeaux-a-la-rochelle-krasky-na-brehu-oceanu__4157/

5. 4.  (17:00–19:00)
Hasskova 102/2, Trebic
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ