Pivovar filmových Postřižin
Kde: Dalešice
Kdy: leden – květen PO-NE 13:00 – 15:00, červen – srpen PO – NE 10:00 – 17:00, září – prosinec PO - NE 13:00 – 15:00
Za kolik: 1. okruh 60 korun, 2. okruh 100 korun, 3. okruh 300 korun
Malebný pivovar nedaleko Třebíče se proslavil v roce 1980, když si jej režisér Jiří Menzel vybral pro svůj film Postřižiny. Nyní je ve zrekonstruovaném objektu umístěno Muzeum Rakousko – uherského pivovarnictví, neboť samotný pivovar má tradici vaření piva až v 17. století. Nechybí zde ani připomínky z natáčení Postřižin. Pivo vyráběné v pivovaru Dalešice se vaří podle starého pivovarského zákona a zájemci jej mohou ochutnat ve stylové pivovarské hospodě.

Kemp Poušov
Kde: Třebíč
Kdy: květen – září, Provoz recepce Po-Ne do 20.00 hod.
Za kolik: stan 80 Kč/noc, obytný přívěs 290 Kč/noc, chatka pro 6 osob 1380 Kč/noc
Kemp se nachází v klidném údolí řeky Jihlavy, v okrajové části města Třebíč. Ubytovat se je možné ve 22 chatkách, nebo si postavit vlastní stan či karavan. Sociální zařízení a kuchyňka je společné. V areálu je dále občerstvení a společenská místnost. Ubytování v kempu je zároveň na dosah třebíčským památkám Unesco. Přímo skrze centrum města i přes kemp vede množství cyklostezek a samotný okres Třebíč je protkán celkem 524,5 km značených tras.

Rozhledna na Pekelném kopci
Kde: Pekelný kopec, Mastník
Kdy: celoročně
Za kolik: zdarma
Na Pekelném kopci stojí od roku 2014 rozhledna. Tato vyhlídka symbolicky navazuje na třebíčské Unesco památky, ve své konstrukci má zabudovaný symbol židovství (půdorys kombinovaný ze dvou čtverců připomíná Davidovu hvězdu), ale nechybí ani souvislost s bazilikou sv. Prokopa. Podle pověsti sv. Prokop zkrotil ďábla, který se usadil v místě dnešní baziliky v Třebíči a odhodil jej právě na Pekelný kopec. Rozhledna je vysoká 26,5 metrů a nahoru vede 125 schodů. Z rozhledny je vidět Třebíč, Stařeč, Mastník a další okolní obce.

Za památkou československých letců na zámek
Kde: Police
Kdy: od 1. 7. do 31. 8. od 9-17 hodin kromě pondělků
Za kolik:  celá prohlídka - zámek, muzeum, motocykly, věž   220,- Kč, (snížené vstupné - děti, důchodci a ZTP - 110 Kč)
Na zámku mohou zájemci navštívit muzeum věnované památce letců RAF, které je jediné svého druhu v zemi. Lidé se dozví o jednom z nejslavnějších období české vojenské historie. Expozice se nachází ve vnitřních prostorách zámku, jedna z místností je vyzdobena obrazy s vojenskou tématikou, uniformami a leteckými modely. Muzeum je rozčleněno do částí, kde každá má určitou jednotící myšlenku. Samostatný celek je věnován například první republice nebo protektorátu a druhé světové válce. Zvláštní expozice je věnována operaci Anthropoid.

Alternátor Třebíč
Kde: Třebíč
Kdy: Po – Pá 8:00 – 16:00, So 10:00 - 17:30, Ne 10:00-14:30
Za kolik: Osoby nad 15 let 90 Kč, Děti, senioři, TP/ZTP 50 Kč
Ekotechnické centrum v Třebíčské Borovině je centrem vědy a techniky, které je zároveň propojeno se zábavou a tvůrčí činností. Expozice se zaměřují na historii energie až po současnost a dále pak na historii obuvnictví. V nabídce je také jedinečný exponát „Věda na kouli“ s více než 800 promítacími programy. V přízemí centrum nabízí expozici z historie (motory nebo balíkovač slámy), a dále také motory od známých výrobců jako Benz nebo Lorenc. Návštěvníci budou také moci obdivovat čelo parního kotle, parní stroj či lokomobil.