Zpátky v čase
Kdy: pátek 30. srpna, od 14 do 20 hodin
Kde: koupaliště Polanka, Třebíč
Za kolik: vstupné 80 korun
Proč přijít: Zábavný rodinný retro festival Zpátky v čase se koná v areálu letního koupaliště Polanky. Přijďte si zavzpomínat na staré časy a ukažte svým dětem, jak vypadalo vaše dětství bez mobilů a tabletů. Vystoupí Petr Bende a skupina Like-It. Jsou připraveni pohádkoví maskoti s animačním programem, diskotéka s pěnou, tematický fotokoutek, dobové scénky, stylové retro občerstvení, spousta retro her a dárků pro děti i dospělé. Koupání je v ceně vstupného. 

Letní autokino pod chladícími věžemi JE Dukovany
Kdy: do 31. srpna, od 20.30 hodin
Kde: pod věžemi JE Dukovany
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Přijeďte za filmovými zážitky do Jaderné elektrárny Dukovany, kde do 31. srpna bude probíhat autokino, které i letos nabídne nejúspěšnější české i zahraniční filmy. Hraje se za každého počasí, občerstvení zajištěno. V pátek na programu česká pohádka Čertí brko a následovat bude komedie Co jsme komu zase udělali. V sobotu jako poslední film bude k vidění hudební drama Bohemian Rhapsody.

Rozloučení s létem
Kdy: pátek 30. srpna od 17 hodin
Kde: zámecký park, Dukovany
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Zábavné odpoledne plné soutěží pro děti v zámeckém parku.

Loučení s prázdninami
Kdy: pátek 30. srpna od 18 hodin
Kde: areál letního kina, Moravské Budějovice
Za kolik: vstupné 50 korun
Proč přijít: Tradiční konco-prázdninový večírek, vystoupí Jack-Off, Iron Soul, The Feet Big Band, Tady nikdo není, Mainstream Boys.

Budišovský zámek jinak
Kdy: sobota 31. srpna od 14.30 hodin
Kde: zámek, Budišov
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Po slavnostním zahájení je na programu vystoupení folklórního souboru Bajdyš na nádvoří zámku, dále předání ocenění za práci pro zájmové organizace Budišova, komentovaná prohlídka zámku s názvem Budišovské pověsti. V 17 hodin koncert v sala terreně – Woodwing Quartet. K tanci a poslechu zahraje M.E.Š. Během celého odpoledne bude probíhat v zámku a v zámeckém parku program pro celou rodinu – sraz veteránů, výstava drobného zvířectva, ukázky výcviku služebních psů, ukázky Taekwon-Do a další. Na nádvoří zámku budou připraveny stánky s občerstvením a stánky s řemeslnými výrobky.

Den medu
Kdy: sobota 31. srpna od 14 hodin
Kde: kulturní dům, Cidlina
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Sedmý ročník akce Den medu aneb 200 let od narození vynálezce medometu Franze von Hruschky. Slavnostní zahájení ve 14 hodin. V 17 hodin vyhodnocení a ocenění nejlepších dodaných vzorků medu. Je připravený doprovodný program pro děti, občerstvení.

Hrabalovská noc
Kdy: sobota 31. srpna, od 18 do 21.30 hodin
Kde: areál pivovaru, Dalešice
Za kolik: vstupné na prohlídky 150 korun dospělí, děti ve věku 3 – 15 let 100 korun
Proč přijít: Provedeme vás neokoukanými místy areálu a díky souboru D.U.S.O.T. (Dalešický umělecký soubor ochotný trpět) a jeho externím členům vám připomeneme nestárnoucí scény z filmu Postřižiny. Vzhledem k omezené kapacitě a velkému zájmu doporučujeme rezervaci konkrétního času předem. Začátky prohlídek od 18, 18.45, 19.30, 20.45 a 21.30 hodin.

Nazdar prázdniny vol. 7
Kdy: sobota 31. srpna od 13 hodin
Kde: u kulturního domu, Horní Újezd
Za kolik: odpoledne vstupné dobrovolné, od 19 hodin vstupné 100 korun
Proč přijít: Letos již posedmé se koná tradiční Hornoújezdský zábavný den nazvaný Nazdar prázdniny. Začíná v 13 hodin Srandahrami, letos na téma Zvěřinec, v 19 hodin divadelní představení Maj-Bar (Majdy a Báry) a ve 20 hodin vypukne před kulturním domem minifestiválek, kde zahrají kapely Upside Down!cz, The Complication a Flat Fly. Po ukončení produkce kapel bude následovat After party s reprodukovanou hudbou.

Loučení s prázdninami‘
Kdy: sobota 31. srpna od 15 hodin
Kde: Na Výhoně, Martínkov
Za kolik: vstupné neuvedeno
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů v Martínkově pořádá tradiční loučení s prázdninami od 15 hodin Na Výhoně, kdy je připravená pro děti pohádková cesta. Od 18 hodin bude hrát country skupina Dobrá pára.

Zakončení prázdnin s kouzelníkem
Kdy: sobota 31. srpna od 16 hodin
Kde: na kluzišti, Mohelno
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Veselé kouzelnické představení nejen pro děti, ve kterém uvidíte iluze, manipulace, břichomluvectví a jiné. Též vystoupí nejmladší český kouzelník Rafael, který má 3 roky. Občerstvení zajištěno.

Hradozámecká noc
Kdy: sobota 31. srpna, od 18 do 22 hodin
Kde: zámek, Náměšť nad Oslavou
Za kolik: vstupné 120 korun, snížené 80 korun, rodinné vstupné 310 korun
Proč přijít: Netradiční večerní hrané prohlídky zámku s Divadelní a kaskadérskou společností Štvanci s doprovodným programem. Začátky představení v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin.

Zakončení prázdnin pro děti i dospělé
Kdy: sobota 31. srpna od 14 hodin
Kde: obec, Rudíkov
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Na návsi Rudíkova čekají na děti různé disciplíny a skákací hrad. Od 16 hodin v kostele bohoslužba s hudebním vystoupením P. Milana Těžkého a skupiny Úlety Josefa a Marie Kralovičových, dobrovolné vstupné. Následovat bude společné posezení na návsi pod stanem. K tanci a poslechu zahraje Los Valos od 18 hodin.