Vašo Patejdl s kapelou
Kdy: pátek 16. srpna od 21 hodin
Kde: zámecké nádvoří, Moravské Budějovice
Za kolik: vstupné v předprodeji 390 korun, na místě 490 korun
Proč přijít: Moravskobudějovické kulturní léto nabídne v pátek od 21 hodin jako první koncert Hity od Elánu po Fontánu s Vašo Patejdlem a s kapelou na zámeckém nádvoří. Koncert jednoho z nejvýznamnějších představitelů naší scény pop music od osmdesátých let.

Večerní prohlídky zámku – Panna a netvor
Kdy: pátek 16. srpna – sobota 17. srpna
Kde: zámek, Náměšť nad Oslavou
Za kolik: vstupné 120/80 korun
Proč přijít: Dva večery netradičních prohlídek zámku připravovaných spolu s Divadlem historie v pohybu Exulis. Divadelní adaptace slavné pohádky Panna a netvor. Začátky jednotlivých prohlídek v pátek i v sobotu od 18 do 22 hodin. Doporučená rezervace na čísle 568 620 319.

Slavnosti Tří kápí 2019
Kdy: pátek 16. srpna – neděle 18. srpna
Kde: Podzámecká niva a město, Třebíč
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Velkolepá oslava bohaté historie Třebíče.

Martínkovské krojované hody
Kdy: pátek 16. srpna – neděle 18. srpna
Kde: obec, Martínkov
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Tradiční krojované hody se konají ve dnech 16. – 18. srpna v Martínkově. V pátek v 17 hodin vernisáž výstavy na obecním úřadě, proběhne křest DVD a brožury (operace Spelter), v 18 hodin stavění máje a večer od 20 hodin bude hrát cimbálová muzika Rathan. V sobotu v 14.30 hodin začne pouťový koncert martínkovského pěveckého sboru Jordán v kostele , od 17 hodin vyzývání stárek a večer taneční zábava se skupinou Víkend Hostěradice. V neděli po mši bude následovat krojovaný průvod obcí a večer posezení s cimbálovou muzikou Petra Hudečka a jeho hostů.

Příložanské posvícení
Kdy: pátek 16. srpna – neděle 18. srpna
Kde: obec, Příložany
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů v Příložanech pořádá o víkendu tradiční posvícení. V pátek večer se koná taneční zábava s Duo Carmen, začátek od 20 hodin. V sobotu je připravené sportovní odpoledne od 13 hodin na víceúčelovém hřišti a večer bude následovat od 20 hodin taneční zábava se skupinou Phoenix. V neděli od 11 hodin zavádění stárků dědinou za doprovodu Malé dechovky z Moravskobudějovicka, odpoledne od 16 do 18 hodin posezení v areálu bývalé školy a na závěr večera taneční zábava s hudebním duem Jen Tak od 20 hodin.

Velký romantik
Kdy: sobota 17. srpna od 20.30 hodin
Kde: zámecká zahrada, Jaroměřice nad Rokytnou
Za kolik: vstupné 450 korun
Proč přijít: Čajkovského brilantní, strhující a tolik emotivní hudba nemůže nechat chladnou žádnou duši. Život samotného skladatele příliš radostný nebyl, přesto jeho hudba dokáže přinést radosti spoustu. V posledním festivalovém večeru poznáme dvě z jejích poloh – operní a baletní. Obě patří do zlatého fondu světového hudebního dědictví. Závěrečný koncert se koná v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského 2019.

Beatles ve fraku, aneb Filharmonici hrají Beatles
Kdy: sobota 17. srpna od 20 hodin
Kde: zámecké nádvoří, Moravské Budějovice
Za kolik: vstupné v předprodeji 200 korun, na místě 250 korun
Proč přijít: Moravskobudějovické kulturní léto nabídne jako druhý koncert v sobotu na zámeckém nádvoří od 20 hodin Beatles ve fraku, aneb Filharmonici hrají Beatles. Koncert mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány. Díky spolupráci s talentovanými aranžéry jsou tedy na jeho repertoáru skladby různých žánrů.

Tradiční pouť v Rouchovanech
Kdy: sobota 17. srpna – neděle 18. srpna
Kde: obec, Rouchovany
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: v sobotu na programu fotbal od 14 hodin, v 18 hodin stavění máje na náměstí a večer od 20 hodin pouťová zábava se skupinou Old Arcus. V neděli po mši svaté zavádění stárků na náměstí pod májou a odpoledne posezení od 16 hodin, po celý den bude hrát dechová kapela Túfaranka.

MČR LS Off-road
Kdy: sobota 17. srpna – neděle 18. srpna
Kde: za koupalištěm, Stařeč u Třebíče
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Další závody ze seriálu MČR LS Off-road se konají o víkendu v areálu za koupalištěm ve Starči. Začátek závodu v 10 hodin.