Údolím divoké Oslavy
Kde: Náměšť nad Oslavou
Kdy: od jara do podzimu
Za kolik: zdarma
Řeka Oslava na svém toku vytváří krajinářsky zajímavé úseky, často je vyhledávána pro krásnou přírodu, kterou se podařilo zachovat díky těžké dostupnosti Údolí je vklíněno hluboko ve skalách a kopcích. Nejkrásnější částí řeky je údolí Divoká Oslava, které lákalo už za první republiky trampy, kteří zde zakládali osady.

Rekreační středisko Pod Stepí
Kde: Mohelno
Kdy: hlavní sezóna červenec – srpen
Za kolik: 3 099 Kč dospělý/týden, 2 599 Kč dítě do 12 let/ týden
Rekreační středisko v Mohelnu nabízí možnost rozmanité dovolené. Nabízí se procházky lesem, lenošení u bazénu, sezení pod slunečníky, nebo aktivní využití sportovišť. Rekreační středisko Pod Stepí se nachází v přírodní rezervaci Hadcová step v hlubokém kaňonu řeky Jihlavy u paty Mohelenské přehrady.  Návštěvníci mohou vybírat z ubytování na hlavní srubové budově nebo na třech vedlejších zděných. Pro děti je k dispozici nafukovací skákací hrad, trampolína, velké dětské hřiště se skluzavkami a pískovištěm a fotbalové hřiště.

BOPO Factory Gym
Kde: Třebíč
Kdy: celoročně
Za kolik: dospělí 65 Kč, studenti 60 Kč
BOPO Factory Gym v Třebíči patří rozhodně mezi nejlepší posilovny ve městě. Přijďte si pořádně zacvičit nebo se přihlaste na jednu ze skupinových lekcí. Posilovna je dvoupatrová, v horní části se nachází kardio zóny s běžeckými pásy, rotopedy a steppery. Spodní patro posilovny je určené pro ty, kteří jsou zaměřeni na zvedání vah. Je tam několik benchpressů, klece na dřepy, legpress, haken dřep, multipress, lavičky, kladky a spoustu dalšího vybavení. V patře jsou také sály určené pro skupinové lekce.

TJ Spartak
Kde: Třebíč
Kdy: celoročně
Za kolik: vstup na stadion zdarma
Tělovýchovná jednota je největším sportovním spolkem v regionu. Sdružuje přes 800 členů v 17 oddílech. Tělovýchovná jednota Spartak Třebíč byla založena v roce 1991. Hlavní jsou sportovní činností, které jsou pravidelné, dlouhodobé a různorodé v různých sportovních odvětvích, Tato sportovní činnost se odráží i v naplňování volného času, kdy veřejnost, převážně mládež, má dostatek výběru z širokého spektra ať již atraktivních sportů, ale i sportů ostatních, v naší TJ zařazených do sportů rekreačních.

Plavecký bazén Laguna
Kde: Třebíč
Kdy: celoročně
Za kolik: 65 Kč/ dospělý, 60 Kč/děti, studenti, senioři
Kromě nového aquaparku je na Laguně v Třebíči také klasický osmidráhový plavecký bazén s délkou 25m a hloubkou 1,2 – 1,8 m. Určený je především pro odpočinkové a kondiční plavání a u plaveckého bazénu je také dětský bazén pro nejmenší plavce. Součástí bazénu je i prohřívací kabina. Novinkou je mokrý bufet. Ten naleznete v odpočinkové zóně u hlavního bazénu, kde vzniklo okénko s nealkoholickými nápoji a s produkty z pizzerie, která funguje v areálu Laguny.