Výtvarné variace
KDY: od 4. září
KDE: Galerie Malovaný dům, Třebíč
ZA KOLIK: vstup na vernisáž volný
Vystavuje SPŠ Třebíč – Uměleckořemeslné zpracování kovů a Karol Kováč – výběr z tvorby k 60. narozeninám. Výstava bude k vidění do 3. listopadu. Otevřeno denně kromě pondělí 10 – 12 a 13 – 17 hodin.

Jaroslav Hedbávný, Drahomír Jeleček a hosté
KDY: 11. září, v 17 hodin
KDE: výstavní síň Předzámčí Zámek 1, Třebíč
ZA KOLIK: vstup na vernisáž volný
Vernisáž výstavy se koná 11. září v 17 hodin. Kouzlo přírody – výstava fotografií, která bude k vidění do 3. listopadu. Otevřeno pondělí až pátek 9 – 17 hodin, sobota a neděle 10 – 17 hodin. 

Olga Havlová a Výbor dobré vůle
Kdy: 11. září
Kde: Městská knihovna, Třebíč
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: U příležitosti oslav 20. výročí založení VDV byla připravena výstava fotografií Olga Havlová a Výbor dobré vůle. Setkala se s velkým zájmem veřejnosti a již sedmým rokem putuje po muzeích, knihovnách, zámcích a jiných výstavních prostorách České republiky i Slovenska. Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Výstava při příležitosti 30. výročí sametové revoluce. Výstava bude k vidění do 21. října v sále hudebního oddělení Městské knihovny.

Ladislav Novák 1925 – 1999
KDY: do 6. října 2019
KDE: konírna zámek, Třebíč
ZA KOLIK: 60/35 korun
Výstava s názvem Ladislav Novák 1925-1999 potrvá přes letní sezónu až do 6. října. V tomto roce to je právě 20 let, které uplynuly od úmrtí tohoto významného třebíčského výtvarníka, básníka a autora dalších literárních textů, představitele surrealismu, ale také pedagoga třebíčského gymnázia.

Od pole válečného po objetí múz
KDY: do 31. října 2020
KDE: zámek, Jaroměřice nad Rokytnou
ZA KOLIK: 90/60 korun
Výstava Od pole válečného po objetí múzami, rod Questenbergů na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Questenbergové byli původně bohatá měšťanská rodina pocházející z hanzovních měst v Německu. Čtyři ctižádostiví bratři opustili na konci 16. století Německo a vydali se do habsburských zemí za novou kariérou. Vstoupili do služeb císařské dvorské kanceláře a úspěch se dostavil. Byli povýšeni do hraběcího stavu a ovlivňovali politickou scénu na straně císaře a katolické církve. Ovšem jejich potomci nežili pouze kariérou, ale oslovilo je také umění a i v tomto směru posunuli kulturní a především hudební život v českých zemích. Životními osudy členů rodiny Questenbergů se podrobně zabývá výstava, která představuje dochovaný mobiliář.

Libušino údolí v proudu času
KDY: do konce roku 2019
KDE: Ekotechnické centrum Alternátor, Třebíč
ZA KOLIK: v rámci běžného vstupného
Výstavu Libušino údolí v proudu času si můžete prohlédnout v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči, na ulici Tomáše Bati. K výstavě byl vydán též sborník s dobovými fotografiemi a články. Výstava potrvá do konce roku, vstup na ni je zahrnut v rámci vstupného do Alternátoru.