Akvapark Laguna
Kde: Třebíč
Kdy: PO – NE 10–21 hod
Za kolik: dospělí 130 Kč/120 min, děti do 140 cm, studenti do 26 let 90 Kč /120 min
Proč: Mezi hlavní lákadla patří vnitřní zábavní bazén a tobogán. Vodní plocha zahrnuje divokou řeku, houpací kolébku, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořskou jeskyni s akváriem. Na ochozu bazénu naleznete vyhřívané lavice. Nástupní věž je ve výšce 13,9 metrů nad zemí. Dráha tobogánu o délce 132 metrů vede krytými i otevřenými úseky. Kdo se nasytí dovádění, uvolní se ve venkovním bazénu s mírně slanou vodou.

Koupaliště v Moravských Budějovicích
Kde: Moravské Budějovice
Kdy: červen - srpen
Za kolik: dospělý 80 Kč, snížené vstupné 50 Kč, rodinné vstupné 190 Kč
Proč: Letní koupaliště v Moravských Budějovicích se nachází v klidné části města. V areálu se nachází velký plavecký bazén, dětský bazén s tobogánem pro neplavce a brouzdaliště s dětskou skluzavkou. K dispozici jsou 3 hřiště na plážový volejbal, hřiště s umělým povrchem na tenis popř. nohejbal, kuželky, stolní tenis, houpačky, dětský koutek a dětská autodráha. Novou atrakci je vzduchová trampolína.

Koupací biotop
Kde: Jemnice
Kdy: PO 13-20, ÚT-NE 10-20
Za kolik: dospělí 60 Kč, děti, důchodci, studenti 60 30 Kč děti do 6 let zdarma 
Proč: Biotop v Jemnici se nachází na místě původní vodní nádrže v údolí řeky Želetavky. Součástí biotopu jsou i vodní hřiby, skluzavky a tobogán. Systém filtrace zajistí kvalitní vodu po celou letní sezonu. Biotop má kapacitu asi 400 návštěvníků, kteří zde mohou využít bufet, šatny a sociálního zařízení včetně sprch a terasy. Příjemný je i prostor přímo u vody, kde vzrostlé stromy v případě velkých veder zaručují stín.

Dalešická přehrada – kemp Wilsonka
Kde: Hartvíkovice
Kdy: květen – září
Za kolik: 20 Kč pěší dospělý, 70 Kč včetně auta, děti do 12 let 15 Kč pěší
Proč: Areál je obklopený lesy a pyšní se plážemi s pozvolnými vstupy do vody, tudíž je vyhledávaným a oblíbeným místem rodin s dětmi. V kempu si zájemci mohou vyzkoušet víceúčelová hřiště, minigolf, nebo si půjčit loď či šlapadlo. Letní sezóna je v kempu doplněna bohatým kulturním a sportovním programem, mezi nejznámější akce patří Volba Miss pláže nebo pravidelné hudební večery. Návštěvníci mající rádi adrenalin, mohou vyzkoušet zdolat Wilsonovu skálu, po které vede několik horolezeckých tras různých obtížností.

Bazénový komplex v hotelu Zámek Valeč
Kde: Valeč u Hrotovic
Kdy: celoročně
Za kolik: 700 Kč dospělý/celodenní vstupné, 500 Kč dítě/ celodenní vstupné
Proč: Hotel zámek Valeč nabízí nejen pro své ubytované hosty dva celoročně vyhřívané venkovní bazény. V areálu se dále nachází i venkovní panorama whirpool s masážními tryskami a část bazénů se nachází také ve vnitřní části hotelového wellness, kde je umístěn relaxační bazén s protiproudem, vodopád nebo další masážní trysky. Ani ve vnitřní části nechybí whirpool bazén.