VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Doprava na Třebíčsku.

Cesta přes Třebíč, do Meziříčí i do Žďáru bude malé peklo

Vysočina - Stát i kraj už mají naplánováno, které největší rekonstrukce udělají na silnicích Vysočiny v příštím roce. Rušno bude na D1 stejně jako v okolí Třebíče či na Žďársku.

Do konce listopadu zprůjezdní silnici z Třebíče do Stříteže

Třebíč – Blíží se zprůjezdnění úseku krajské silnice II/360 mezi Třebíčí a Stříteží. První část rekonstruované vozovky, na které se pracovalo v tomto roce, se má asfaltovat od 18. do 20. listopadu. Když bude dobré počasí.

Na Komenského náměstí vzniká chytré parkoviště

Třebíč - Na Komenského náměstí v Třebíči řidiči nezaparkují. Vzniká tam takzvaně chytré parkoviště. Pod každé parkovací místo budou nainstalovány senzory, které umožní detekci vozidel na parkovacích stáních.

U autobusového nádraží vzniknou další parkovací místa

Třebíč - Parkoviště u autobusového nádraží bude větší. Přibude patnáct parkovacích míst.

Silnice zprůjezdní později, než se předpokládalo

Třebíč, Stařeč, Střítež – Je začátek října a při pohledu na silniční stavby v Třebíči a blízkém okolí je patrné, že tudy řidiči jen tak neprojedou. Přesněji řečeno – že do konce října to určitě nebude. Řeč je o budovaném podchodu v Sucheniově ulici v Třebíči, o silnici mezi Třebíčí a Stříteží a o mostě ve Starči.

Bráfovu třídu zprůjezdní v pátek 14. září v poledne

Třebíč – Konečně zmizí zátarasy z rekonstruovaného úseku Bráfovy třídy v Třebíči. „Na kontrolním dnu v pondělí 10. srpna za účasti všech stran, které se na rekonstrukci podílely, padlo datum pátek 14. září, konkrétně 12 hodin, kdy bude ulice plně zprůjezdněna,“ uvedl Petr Vašíček, který na této silniční stavbě vykonává stavební dozor.

Opuštěné stavby čtyř mostů komplikují život v obcích

Vysočina – Odchod firmy od čtyř rozestavěných krajských mostů zkomplikoval život v obcích na Vysočině. V Radkově na Jihlavsku, v Pořežíně na Žďársku, ve Starči na Třebíčsku a v Hluboké na Brodsku se kvůli tomu perou se složitou situací.

Překop silnice u úřadu práce mají zapravit o víkendu

Třebíč – Řidiče v Třebíči trápí už několik týdnů překop na průtahu městem u úřadu práce, překop nemá horní asfaltovou vrstvu. Dělníci ho sice v tomto týdnu zasypali o trochu víc, ovšem stejně tam auta jedou krokem.

Na trati do Brna musí cestující přesedat na autobus

Třebíč – Na trati z Jihlavy do Brna čeká cestující v pracovní dny i nadále omezení. Důvodem je pokračující výluka u pátého a šestého nástupiště na hlavním nádraží v Brně.

Most mají zprovoznit v úterý večer, překop zapraví až tento týden

Třebíč – Most v Poušově a překop vozovky na průtahu u autobusového nádraží. To jsou dvě místa v Třebíči, která měla být od víkendu hladce průjezdná a stále nejsou.

Most otevřou o něco později, chodníky už v pondělí

Třebíč – Most v Třebíči Poušově nebude nakonec oficiálně průjezdný v pátek 31. srpna, ale jak aktuálně oznámil třebíčský místostarosta Vladimír Malý, bude to v průběhu víkendu. Tedy do neděle 2. září.

VIDEO: První boxy na kola umístili v Jaroměřicích. Na dopravní terminál

Jaroměřice nad Rokytnou – Končí mnohaměsíční uzavírka autobusového nádraží v Jaroměřicích. V pátek 31. srpna ho slavnostně otevřou – nebude chybět stříhání pásky, dechovka a občerstvení. A v pondělí 3. září už tam bude proudit běžný provoz.

OBRAZEM: Bráfova bude dřív, Střítež nabírá zpoždění

Třebíč – Snad nejrozkopanější město na Vysočině. Tak řidiči říkají tento rok Třebíči. Jak se aktuálně rýsují termíny dokončení tamních silničních staveb?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT