Když ještě vlastnil soutěž Miss Miloš Zapletal, hodně si zakládal na tom, aby byly dívky maximálně přírodní. Jakou politiku máte jako ředitelka soutěže vy?
Za mě jsou úpravy v dnešní době – v jednadvacátém století, v roce 2023 – absolutně v pořádku. Estetická i plastická chirurgie jsou mnohem dostupnější, než tomu bylo dřív. I když se o tom tolik nemluvilo, i dříve měly některé finalistky drobné úpravy nosu, zvětšená prsa apod. Jen to dívky tajily.

Která finalistka Miss Czech Republic by si podle vás zasloužila korunku nejvíce? Hlasujte v ANKETĚ pod článkem

Poznáte na první dobrou, že má nějaká soutěžící úpravy?
Dnes už umělá prsa od těch přírodních prakticky nejdou poznat. V tomto ročníku má také jedna z dívek umělá prsa a vůbec byste to nepoznali. Zdaleka nejsou největší.

Letos se focení finalistek Miss Czech Republic neslo v arabském stylu připomínajícím honosnost Spojených arabských emirátů
Fotograf finalistek Miss Petr Huser: Můj styl je žena a moře, miluji obojí

Na světových soutěžích to není problém?
V dnešní době to ničemu nevadí, ani na světových soutěžích. Hlavní je, že se tak dívky, které se pro to rozhodly, cítí dobře. A pokud tím dosáhnou souměrnosti a dodá jim to větší sebedůvěru, rozhodně nemá smysl jim to zakazovat.

Je přesto něco, co byste jako ředitelka u dívek netolerovala? Co třeba tetování?
Velká tetování určitě nejsou žádoucí, protože nejdou zakrýt, ale malá tetování mi nevadí. Obrovská prsa také nejsou moc žádoucí. Stejně tak piercing, pokud je umístěn v obličeji, to se také s modelingem moc neslučuje. Ani uměle zvětšená pusa by se mi moc nelíbila. Nevadí mi vše, co je decentní a udělané s mírou. Mladá generace by k dívkám měla vzhlížet.

Jedenáct nádherných finalistek Miss Czech republic 2023:

Zdroj: Youtube

Dávají si zahraniční soutěže už dopředu podmínky, co by soutěžící z dané země měla splňovat?
Ano, nesmí mít rozsáhlá tetování. Ale minulý rok jsem si všimla, že tam jedna taková soutěžící z Ukrajiny byla, měla vytetovaný celý rukáv a nevadilo to. Ale je možné, že to bylo kvůli tomu, že tam byla zástupkyně z Ruska a chtěli tam mít i zástupkyni z Ukrajiny, aby to bylo vzhledem ke konfliktu vyvážené.

Ale jinak jsou velká tetování zakázaná. Je to napsané i ve smlouvě.

Taťána Makarenko a finalistky Miss Czech Republic.
Finalistky Miss oblékly plavky. Najde se nová Kuchařová? Doufám, říká ředitelka

Co dalšího musí dívky splňovat?
Musí mít minimální výšku, jež je stanovená na 167 centimetrů, a omezen je i věk. Věková hranice se ale neustále posouvá. Nejstarší dívce, která reprezentovala na Miss Supranational, bylo třeba už třicet dva. I my v Miss máme letos dívku – Veroniku Dočkalovou, které je dvacet šest let, což by dříve byl vyšší věk a dnes to vůbec nevadí.