Ve škole si Melissa McCarthyová prošla hned několika fázemi. Nejdříve se snažila splynout s davem, to jí ale brzy začalo nudit, a tak se z ní postupně stala punkerka a gotička. I přes modré vlasy a temný šatník ale prosakovala její pravá osobnost.

Byla upovídaná a posluchače přiváděla vtipnými historkami k slzám. To se naučila doma, kde s otcem u večeře soutěžila, kdo první rozesměje maminku a sestru Margie.

2000 Kultovní seriál

Melissa už měla za sebou pár epizodních roliček ve filmech a seriálech, když dostala nabídku na Gilmorova děvčata, kde si střihla roli Sookie.

I když to ani tentokrát nebyla hlavní role, uvědomovala si, o jak velkou příležitost jde, a měla pocit, že musí zhubnout. Nasadila nebezpečnou tekutou dietu a skutečně shodila víc než třicet kilo, ale necítila se dobře. Kila postupně nabrala zpátky.

Michel a Sookie v nezapomenutelné borůvkové scéně:

Zdroj: Youtube

2005 Ten pravý

Melissa McCarthyová a Ben Falcone chodili na stejnou vysokou školu v Illinois (Melissa ji po roce vzdala), Ben tvrdí, že si ji ze školy pamatuje. Skutečně se ale poznali až ve skupině Groundlings v L. A.

Než spolu začali chodit, psali bok po boku skeče, na jevišti rozesmávali diváky a po představeních zůstávali v barech z party poslední, aby spolu mohli být o něco déle. Vzali se v roce 2005 a Melissa ani jednou nezalitovala.

Martin Zounar na křtu knihy Jíst, či nejíst
Martin Zounar zhubl i proto, aby se vešel do kostýmů. Jídlo si ale stále užívá

2010 Boj s váhou

Váhu řešila Melissa McCarthyová celý život. Několikrát hodně zhubla a několikrát i hodně přibrala. Jak sama říká: „Měla jsem asi každou velikost, která existuje.“ A přesně o tom je komediální seriál Mike a Molly, o hubnutí a snaze najít životní rovnováhu.

To druhé je momentálně pro Melissu podstatně větší priorita. O velikostech a kilogramech si už přemýšlet zakázala.

Melissa McCarthyMelissa McCarthyZdroj: Profimedia

2011 Oscar na dohled

Romantická komedie Ženy sobě se od kritiků dočkala rozporuplných hodnocení, co se ale týká koncentrace vtipů a komiků v jednom filmu, nemá konkurenci. Pro Melissu McCarthyovou role družičky-drsňačky navíc znamenala první nominaci na Oscara.

Melissa McCarthy vyrazila aktuálně na „průzkum“ do striptýzového klubu:

Zdroj: Youtube

2016 Komediální stálice

V roce 2016 se Melissa McCarthyová objevila na plátnech kin hned třikrát.

Mihla se v akční komedii Centrální inteligence, zahrála si v remaku osmdesátkové klasiky Krotitelé duchů a pod vedením svého muže se v komedii Šéfka proměnila v obchodní magnátku, která musí po návratu z vězení vzít zavděk postelí u své bývalé asistentky.

Zuzana Kozáková
Moderátorka Zuzana Kozáková a její proměna: Kde je vůle, tam jdou kila dolů

2022 Rodinný podnik

Ben Falcone není pro Melissu jen životní láska, je to i její parťák. Už v dobách komediální skupiny Groundlings zjistili, že jim připadají legrační stejné věci, a tak spolu pracují, kdykoli je to možné.

Ben si několikrát střihnul malou, ale pokaždé nezapomenutelnou epizodku ve filmech své ženy, několik rolí jí sám napsal a párkrát ji dokonce režíroval. Zatím poslední společný projekt, komediální seriál Idiot od pánaboha, měl premiéru loni.

Malá mořská víla - trailer:

Zdroj: Youtube

2023 Splněný sen

Ve dvaceti si Melissa McCarthyová přivydělávala jako chůva a víc než rok se údajně večer co večer dívala na Malou mořskou vílu (a ne vždy šlo o přání malých svěřenců). Už tehdy byla její hrdinkou nikoli Ariel, ale Uršula, temná čarodějnice, která malé mořské víle pořádně zavaří.

Když pak po letech přišel režisér Rob Marshall s nabídkou, jestli by si Melissa nechtěla Uršulu zahrát, neváhala ani vteřinu.