Předchozí
1 z 7
Další

1Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Za jedno dopoledne přijmeme a vydáme až 50 balíků. Zásilkovnu jsme zřídili koncem října, když jsme viděli, jaká je situace a jak nám klesly kvůli krizi ubytovací kapacity.

2Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Provoz zásilkovny je pro nás a naše zaměstnance i malou psychickou podporou. Máme díky tomu pocit, že ještě žijeme. Zájem o naši zásilkovou službu je obrovský. Zákazníci nosí balíčky i sami. Odbavíme až padesát zásilek za dopoledne. Balíčky si nechávají posílat i důchodci

3Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Je to jen malá náplast na rány, které našemu penzionu zasadila epidemie. Když jsme začali penzion provozovat, dali jsme si za cíl ho povznést na vyšší úroveň. Starr mají obyvatelé Brodu spojený s dělnickou ubytovnou. Ale to už dávno není pravda. Pokoje se změnily, jsou moderní, hotelového typu.

4Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Máme apartmány a jídelnu. Pro hosty jsme otevřeli dokonce saunu a masáže. Já i můj manžel jsme do modernizace penzionu vložili spoustu času a peněz. Já si udělala masérský kurz. No a pak přišla epidemie. Všechno se zastavilo. Kvůli zákazu hosté odřekli ubytování. Zůstali jen jednotliví hosté na pracovním pobytu.

5Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Starr proto začal nabízet i takzvané covidové pokoje, kde mohou zůstat v karanténě lidé, co nemají možnost léčit se doma. Všude vládne přísná hygiena, všechny prostory se pravidelně dezinfikují.

6Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Provoz penzionu nám prakticky stojí. Jenže energie platit musíte dál. Zaměstnance musíte zaplatit. Nikdo se vás neptá, kde na to vezmete. Na všechny dotace od státu nedosáhneme. A to o nás živnostnících někteří politici tvrdí, že jsme parazité

7Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

To co nás zlobí, je ta neustálá nejistota. Nevíme dneska, co bude zítra. S čím zas naše vláda přijde, co nám povolí a co zakáže. Takže nebudeme mít ani čas se na to pořádně připravit.