deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Házenkářky prohrály v kvalifikaci i s Nizozemskem: O poslední zbytky šancí na Olympijské hry přišel Dahlův tým večer po očekávaném vítězství Španělska nad Argentinou.
Pochybení inteligentní tramvaje: V Petrohradě srazila několik osob na přechodu pro chodce "chytrá" tramvaj, která by se měla zastavit.
Počasí na sobotu: Dnes bude polojasno, přechodně až oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 °C.
Válka na Ukrajině: Čína posiluje ruskou válečnou mašinérii, tvrdí USA. Poskytuje drony a rakety, satelitní snímky a obráběcí stroje.
EU schválila první miliardový úvěr pro Egypt: Cílem je podpořit tamní ekonomiku a docílit snížení počtu imigrantů z regionu.
Válka na Ukrajině: Země jedná se svými partnery o přijetí dalších dvou baterií systému Patriot a jedné baterie raket SAMP/T.
Testování zbraní: Rusko informovalo, že v Astrachaňské oblasti na jihu země provedlo test mezikontinentální balistické střely.
Válka na Ukrajině: Vláda vyčlení peníze na nákup systémů elektronického bojového systému na ochranu ukrajinské kritické infrastruktury.
Agresivní řidič z Jihlavy: Městská policie stíhá 54letého řidiče, který úmyslně narazil do náhodného auta před sebou a vytlačil ho ze silnice.
Ruské jednotky dorazily do Nigeru: Desítky vojenských instruktorů přiletěli do země v rámci dohody s tamní juntou. Přivezli i systém protivzdušné obrany.
Berlín přerušil propalestinskou konferenci: Policie zrušila palestinský kongres s tím, že jeden z řečníků podléhá zákazu politické činnosti v Německu.
Biden vzkázal Íránu, aby neútočil na Izrael: Spojené státy podle něj pomohou Izraelcům s obranou a Teherán neuspěje.
Lidé si za jídlo připlatí: V restauraci dnes Češi za oběd utratí v průměru 224 korun. To je o 70 korun více než v roce 2019.
Výbuch a požár v bytě v Karviné: Podle vyšetřovatelů dva obvinění v bytě vyráběli drogy. Přitom ve pravděpodobně došlo ke středečnímu výbuchu.
Výkonná rada ODS zrušila členství Židkovi: Náměstek libereckého primátora je jedním z obviněných v korupční kauze.
Trump jde v pondělí k soudu: Jde k němu kvůli údajnému zatajení plateb za mlčení lidí, kteří věděli o jeho aférách před volbami v roce 2016.
Důsledek potravinové krize v Africe: Téměř 55 milionů lidí v západní a střední Africe trpí hladem, varuje OSN.
Ukrajina potřebuje nové vojáky: Má ovšem málo mladých mužů, píše deník The New York Times.
Vražda v zahrádkářské kolonii: Mostecký soud poslal do vyšetřovací vazby 49letou ženu, kterou kriminalisté viní z vraždy o 7 let staršího partnera.
Ztroskotání lodi, která vyplula v Tunisku: Po středeční nehodě se pohřešuje 45 lidí, uvedla dnes Mezinárodní organizace pro migraci.
Nový český rekord: Horolezkyně Klára Kolouchová dnes jako první česká žena stanula na vrcholu Annapurny.
Výbuch nedaleko Bologně: Na severu Itálie, kde v úterý došlo k explozi ve vodní elektrárně, nalezli dnes tělo posledního pohřešovaného.
Íránský zločin proti lidskosti: Nejvyšší argentinský trestního soud obvinil Írán ze smrtelného útoku na centrum židovské komunity v roce 1994.
V Praze chytla tramvaj: Hasiči zasahují v ulici Lidická u hořícího podvozku tramvaje.
Napětí na Blízkém východě: Bílý dům prohlásil, že útok Íránu na Izrael je skutečnou a věrohodnou hrozbou.