V areálu bývalého ČSAD totiž začala hořet zaparkovaná auta. Na místo přijeli i profesionální hasiči z Moravských Budějovic.
Oheň se poměrně rychle rozšířil. Nakonec za sebou nechal spoušť v podobě 18 ohořelých aut.


„Myslím, že to na tísňovou linku ohlásil některý z řidičů autobusů, kteří přišli do směny. Shořelo auto určené na opravu, potom auto majitele lesů, nějaká auta z pneuservisu i holé karoserie,“ vypočítal Marian Muška, jednatel firmy Stabo s.r.o., která v areálu sídlí.


Oheň se šířil velikou rychlostí. Krajské operační středisko hasičů přijalo zprávu ve 4.18 hodin. Jednotky byly na místě vzápětí, ve 4.34 už měly plameny pod kontrolou a když se rozednívalo, před šestou hodinou ranní, byl požár zcela zlikvidován a hasiči se vrátili zpět na své základny.


Přesto se plameny podepsaly celkově na 18 automobilech.

Technická závada


Podle vyjádření třebíčského mluvčího Policie České republiky René Novotného byla příčinou drobnost - technická závada na elektroinstalaci. Konkrétně zkrat na kabelu akumulátoru Peugeotu 806, který zde parkoval.


Oheň z něj postupně devastoval 17 dalších aut. „Na šesti byla vyčíslena škoda, dvanáct jich bylo určeno na náhradní díly nebo se jednalo o vraky,“ doplnil mluvčí Novotný.


Policisté se s hasiči neshodli na výši konečné škody. Muži zákona hovoří o 235 tisících, mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Petra Musilová pak vydala zprávu, ve které předběžně zmínila sumu bezmála půl milionu korun.