„Svatby jsou skvělou příležitostí představit kraj dalším lidem, rodinní příslušníci a hosté se sjíždí z celé republiky a ti dost často svůj svatební víkend prodlužují a spojují s poznáváním nového místa,“ uvedla Oľga Königová, ředitelka z organizace Vysočina Tourism, která před pár dny uspořádala setkání svatebních koordinátorů v historické Telči.

Zájem o svatby po covidových letech totiž opět stoupá a nároky budoucích manželů na svatební den se zvyšují. Z módy vychází tradiční svatební hry nebo svatby v bohostylu a přichází se zpožděním trendy ze zahraničí. „V současné době jsou v módě tematické svatby, taneční parkety skládané na míru nebo 360stupňové fotokoutky,“ popsala svatební koordinátorka Kateřina Fields.

Lidé se nechávají stále ve velkém oddávat v kostele, ale obliba stoupá i u svateb v netradičních kulisách. Ať už někde na samotě nebo třeba v pivovaru, zoo, na vodním molu či v horkovzdušném balonu. Ve fotogalerii najdete několik zajímavých míst na Vysočině, které si lidé vybírají jako místa pro svůj svatební den.