Ten poslední z nich byl hasičům ohlášen před druhou hodinou v noci z neděle na pondělí.


Deset jednotek


„Před tři čtvrtě na dvě jsme dostali SMS zprávu. Když jsme dorazili na místo, sušárna už hořela celá, bylo to tam zakouřené. Hasiči museli vypínat elektřinu. Sklad a sušárna vyhořely. Dobrovolní hasiči byli na místě zhruba až do půl páté ráno,“ popsal Deníku likvidaci požáru jeden z hasičů, který na místě zasahoval.


Na místě zasahovalo hned deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů nejen z Babic, ale i z Jaroměřic nad Rokytnou, Moravských Budějovic, Želetavy, Lesonic, Rokytnice nad Rokytnou a Starče.


„Objekt se nachází v bývalém zemědělském družstvu v budově kravína za vesnicí,“ řekl starosta Babic Miroslav Vecheta.


„Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny napáchaly škodu v předběžné výši dva miliony korun,“ doplnila mluvčí HZS kraje Vysočina Petra Musilová.


Požárem byla zasažena střecha a hala budovy.


Hasiči na stejné místo jezdí často


„Příčinou požáru se nyní na místě zabývají vyšetřovatelé HZS kraje Vysočina dodala Musilová.


K požáru na stejné místo však hasiči nevyráželi zdaleka poprvé. Stejný objekt už museli pomáhat zachránit loni v březnu i v letošním dubnu.
„Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ oznámil jeho majitel Bohuslav Uher.


Pět hasičských sborů zaměstnal oheň sušárny květin 17. dubna letošního roku, kdy požár zasáhl i dílnu a půdní prostor.


„Požár tehdy rovněž zachvátil halu a střechu objektu a plameny za sebou zanechaly škodu ještě o milion korun vyšší,“ připomněla mluvčí hasičů.
V objektu bývalého bývalého zemědělského družstva navíc hořelo již rok předtím v březnu 2009.


Tehdy došlo k požáru o víkendu, a přestože škody na majetku byly nejmenší ze všech tří případů, dosahovaly výše Tři sta padesát tisíc korun.