Trebitsch Czech Single Malt Whisky.Druhou medaili, bronzovou, vybojovala jednosladová nefiltrovaná whisky v sudové síle, kdy ke každé láhvi náleží originální číslování a certifikát o původu s číslem sudu, ze kterého pochází.

Hodnocení se zúčastnilo sto porotců z řad importérů, distributorů a obchodníků. Třebíčská whisky získává pozitivní ohlasy z celého světa už od uvedení na trh. „Úspěch na čínském trhu nás velmi potěšil, není ale první. Letos v květnu jsme získali zlatou medaili na prestižní světové soutěži Women´s wine & spirit awards v Londýně. Jsme rádi, že milovníci whisky i odborníci z celého světa oceňují naši poctivou výrobu. Prodeje se neustále zvyšují a máme další ambiciózní plány,“ říká David Kratochvíl, výkonný ředitel a člen představenstva Trebitsch Holding SE.

Trebitsch Czech Single Malt Whisky, která je hlavním produktem firmy, zraje v silně vypálených dubových sudech vlastní výroby. Na její výrobu jsou použity výhradně české suroviny nejvyšší kvality. Specifickou chuť dodává whisky světoznámý moravský slad mírně nakouřený rašelinou z Čech a prvotřídní voda z regionálního pramene. Úspěchy značky a strmý nárůst produkce vyústil v letošním roce založením vlastního investičního fondu, ve kterém se mohou kvalifikovaní investoři podílet na růstu firmy a přitom zhodnocovat svoje finance.