„Hlavním cílem při spuštění nové stanice bylo nabídnout motoristům atraktivní lokalitu a veškeré služby, na které jsou řidiči zvyklí z běžných čerpacích stanic. Kromě nepřetržitého provozu je ve Žďáře nad Sázavou možné využít všechny hlavní platební metody CNG nebo CSS kartu, stejně jako běžné platební karty," vyjádřil se Jiří Šimek, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie, která na výstavbě čerpací stanice spolupracovala.

Na stlačený zemní plyn u nás jezdí přibližně sedm a půl tisíce vozidel. V České republice je řidičům využívajícím tento pohon k dispozici okolo šesti desítek tankovacích míst.

Kraj Vysočina si od otevření nové čerpací stanice na CNG slibuje ekologičtější a modernější řešení dopravy v regionu. Plnící stanice, která bude otevřena v areálu ZDARu, bude zpřístupněna široké veřejnosti a to jak pro osobní, tak také pro nákladní automobily a autobusy. Součástí slavnostního otevření, které se uskuteční v sobotu do 13 hodin, bude mimo jiné i praktická ukázka tankování CNG a prohlídka a předvedení vozidel využívajících pro svůj pohon stlačený zemní plyn.