PBS Industry, někdejší První brněnská strojírna, si letos připomíná 130. výročí založení firmy Wallig, která stála na počátku její historie. U příležitosti tohoto jubilea otevírá PBS svým zaměstnan-cům i široké veřejnosti brány svého třebíčského závodu.

Den otevřených dveří zavede zájemce do zákulisí výroby. Návštěvníci se mohou do areálu PBS Industry přijít podívat v sobotu od 9 do 13 hodin. Čeká na ně komentovaná prohlídka výrobního provozu, výklad u jednotlivých strojů, expozice o firmě a její historii nebo ukázky kovářské a pasířské práce žáků z oboru uměleckořemeslné zpracování kovů SPŠ Třebíč. Pro děti je připravena soutěž a zábavné hry, pro všechny pak malé občerstvení.

„Prostřednictvím této akce se chceme otevřít svému okolí, ve kterém podnikáme a kde žijí naši zaměstnanci, a stát se znovu přirozenou součástí města i regionu," říká generální ředitel PBS Industry Jiří Koukola a dodává: „Program dne otevřených dveří je určen nejen současným zaměstnancům, jejich rodinám a přátelům, ale samozřejmě i zaměstnancům bývalým, kterým chceme touto cestou za jejich práci poděkovat."

Dveře PBS Industry budou stejně tak otevřeny široké veřejnosti, žákům, studentům a všem, kteří se zajímají o techniku a strojírenskou výro- bu nebo o pracovní uplatnění v průmyslové společnosti.