Konkrétně jde o modernizaci klíčových bezpečnostních systémů elektráren, jako jsou reaktor, turbína a rezervní dieselgenerátory.

Nuvia získala zakázky v mezinárodním tendru. „Podle zadavatele jsme nejlépe splnili technické podmínky, rozhodující byla také stabilita naší společnosti a v neposlední řadě i cena,“ řekl předseda představenstva společnosti Martin Pazúr. Podle něj bylo pro získání kontraktů nejnáročnější dodržet všechny formální požadavky Evropské banky pro obnovu a rozvoj zajišťující jejich financování. Jen pro zajímavost, nabídka obsahovala 15 tisíc stran finanční a technické dokumentace vážící 90 kg.

Nuvia na Ukrajině

Společnost Nuvia není na Ukrajině nováčkem, pro státní podnik NAEK Energoatom za posledních deset let realizovala deset projektů. Energoatom na Ukrajině provozuje čtyři jaderné elektrárny s patnácti reaktory, které zajišťují přes 50 procent výroby elektrické energie v zemi.

Nuvia patří mezi prověřené dlouhodobé dodavatelem ukrajinského státního podniku. „Známe lokální trh, zároveň máme navázány partnerské kontakty s kvalitními ukrajinskými dodavateli. Pro ně je zase velkou výhodou spolupráce se silnou a stabilní evropskou firmou se znalostí technologie, prostředí jaderných elektráren na Ukrajině i mentality místních lidí,“ upřesnil Pazúr.

Třebíčsská společnost Nuvia je součástí nadnárodního koncernu VINCI, který na Ukrajině postavil například sarkofág pro čtvrtý blok Černobylské jaderné elektrárny zabraňující úniku radioaktivních látek do okolí.

O společnosti Nuvia

Nuvia a.s. působí na českém a zahraničním trhu od roku 1995. Je špičkovou inženýringovou společností v oblasti dodávek a služeb stěžejně pro jadernou energetiku a průmysl. Její aktivity se soustřeďují na radiační ochranu, nakládání s radioaktivními odpady včetně vyřazování elektráren z provozu a inženýrské technologické projekty pro nové bloky elektráren i velké výzkumné infrastruktury ve světě.

Nuvia má šest poboček v České republice a tři dceřiné firmy v Praze, na Slovensku a v Kanadě. Roční obrat činí 800 milionů korun.

Od listopadu 2012 je Nuvia součástí nadnárodní skupiny VINCI, která působí ve stovce zemí, zaměstnává okolo 200 000 lidí.