Připraveny má celkem tři rozvojové projekty, přičemž nejvýznamnější z nich je projekt výstavby nové skladovací haly s administrativním objektem, ve kterém bude centrum pro výzkum a vývoj. Projektovou přípravu a řízení procesu výstavby zabezpečí rovněž místní společnost, a sice třebíčská pobočka Delta Projektconsult, která je dceřinou společností rakouské skupiny Delta a za 35 let na trhu má v oblasti řízení výstavby, architektury a projekce četné zkušenosti.

Jednatel společnosti Mann+Hummel Jiří Paroulek k připravovanému projektu řekl: „V nové hale se bude mimo jiné nacházet vývojová zkušebna a administrativní prostory. Tato investice výrazně posílí technické možnosti oddělení vývoje firmy Mann+Hummel v České republice a nabídne zákazníkům komplexní služby v oblasti vývoje a testování filtrů. Celkem se počítá s nárůstem kvalifikovaného personálu zhruba v počtu 30 až 40 specialistů."

Obě dvě společnosti jsou si blízké svou firemní filozofií, která klade důraz na šetrnost k životnímu prostředí a především na bezpečné pracovní prostředí svých zaměstnanců. K již nastartovanému procesu projektových příprav Erik Štefanovič za společnost Delta Projektconsult dodal, že společnost Mann+Hummel je jeden z mála investorů, jež si uvědomuje důležitost funkce projektového manažera, který řídí a koordinuje všechny subjekty podílející se na realizaci projektu a neskrývá tuto organizaci pod nálepku stavebního dozoru. Zároveň upřesnil, že termín uvedení do provozu je stanoven na polovinu roku 2013.