Třebíč uspěla z hlediska otevřenosti a transparentnosti zadávání zakázek. Hodnocení zIndexu vychází z dat o zadávání veřejných zakázek za poslední tři roky, kombinuje 11 ukazatelů. Hodnotí například kolik firem o zakázky soutěží, jestli města zakázky často neruší, zda o nich špatně neinformují nebo jestli nevznikají korupční rizika.

Úspěch města kvituje starosta Pavel Janata. „S výsledky hodnocení jsem velmi spokojen. Nezávislí odborníci zhodnotili, že město Třebíč zadává veřejné zakázky tak, jak se má. To mě velmi těší a myslím si, že je to velmi dobrá vizitka pro město," hodnotil.

Konkurenci Třebíči dělalo šedesát měst po celé České republice včetně několika na Vysočině. „Udělali jsme srovnání mezi městy Kraje Vysočina a Jihlava je na 20. místě, Žďár nad Sázavou až na 52. místě," konstatoval místostarosta Pavel Pacal.

Město Třebíč zadává od roku 2011 veřejné zakázky elektronicky přes systém EZAK. „Jsem rád, že jsem byl u toho, když jsme změnili způsob zadávání veřejných zakázek právě na systém EZAK. Tohle je důkaz, že směr, který jsme nabrali, je správný," podotkl Pavel Heřman, nynější radní a bývalý třebíčský starosta.

Certifikát Dobrý zadavatel s odkazem na výsledky Třebíče i ostatních měst je umístěn na webových stránkách radnice www.trebic.cz.