Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společnost ze skupiny TTS je mezi kandidáty na titul investor roku

Třebíč - Slovenská firma Národná energetická a. s., která patří pod českou skupinu TTS Group, byla nominována do ankety Investor roka 2015. Do této ankety je zařazeno pouze pět firem, a to těch, které mají na Slovensku největší prestiž. Vedle Národnej energetickej je to například Slovnaft Bratislava či Volkswagen Bratislava.

29.8.2016
SDÍLEJ:

Richard HorkýFoto: Michaela Hasíková

Organizátor ankety časopis Trend, který je obdobou českého časopisu Ekonom, v této souvislosti přinesl rozhovor s generálním ředitelem TTS Group Richardem Horkým. Ředitel Horký v tomto interview vzpomíná na své přátelství se Zbigniewem Kocurem, zakladatelem společnosti Národná energetická. Kocur však předloni tragicky zahynul a jeho děti požádaly o vstup do tohoto podniku, který je v rámci vytápění biomasou jedničkou na celém Slovensku.

Trend se zabývá i dalšími projekty Richarda Horkého včetně přeměny bývalé obuvnické továrny v Třebíči na rezidenční čtvrť nebo rekonstrukcí zámku v Dukovanech, jejž Horký nedávno koupil. „Právě Horkého schopnost naplňovat dlouhodo-bé cíle jak v České republice, tak na Slovensku, cíle, o nichž mnozí skeptici na jejich začátku tvrdili, že jsou nereálné, byly důvodem, proč byla Národná energetická, coby část TTS Group, do této prestižní ankety navržena," oznámilo vedení společnosti TTS v tiskové zprávě.

Národná energetická a TTS

Národná energetická a.s. je mateřskou společností deseti městských tepláren provozujících zdroje na biomasu. Jde o teplárny ve městech Kysucké Nové Město, Trebišov, Velký Krtíš, Revúca, Medzilaborce, Hnúšťa, Tlmače, Žarnovica, Poltár a Hriňová. Tyto teplárny provozují kotle pocházející právě z vývojářského střediska společnosti TTS, která je na Slovensko dodává už jedenáct let. Výše jmenované slovenské teplárny dodávají teplo do 16 000 bytů a také do dalších budov. Ročně vyprodukují v součtu zhruba 580 000 gigajoulů (GJ) tepla a vykazují obrat kolem 20 milionů eur (v přepočtu asi 540 milionů Kč). Národná energetická představuje největší slovenskou síť tepláren na biomasu a patří tam mezi pět největších producentů tepla. Skupina firem TTS patří mezi nejvýznamnější evropské výrobce průmyslových kotlů na biomasu. V Třebíči provozuje teplárenskou soustavu, která využívá biomasu více než z 90 procent. Tato firma ročně prodává zhruba 320 000 GJ tepla a zajišťuje vytápění přibližně 10 000 bytů a dalších komerčních a komunálních budov. Skupina TTS zaměstnává v Česku na 130 lidí a vykazuje roční obrat na úrovni 450 milionů Kč, z toho prodej tepla je 125 milionů Kč, což odpovídá 28 % z celkového ročního obratu.

Autor: Luděk Mahel

29.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení