Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S.O.K. Třebíč: Stavbaři začínali skromně v buňce

Třebíč - U pomyslného kormidla vyspělé a prosperující stavební firmy S.O.K. Třebíč stál od jejího počátku Josef Netík. Jeho firma začínala podnikat v závěru roku 1991 takřka na zelené louce – od prvních pracovníků na stavbě, první míchačky, auta, s kanceláří firmy ve staveništní buňce. Letos firma vstoupila do věku „plnoletosti“ a má nové moderní sídlo v třebíčské průmyslové čtvrti.

15.2.2010
SDÍLEJ:

Areál firmy S.O.K.Foto: archiv firmy

Dnes firma staví stavby charakteru pozemního stavitelství, od průmyslových a zemědělských hal přes bytovou výstavbu až po stavby občanské vybavenosti.


V nové hale v třebíčské průmyslové zóně vyrábí vlastní ocelové konstrukce pro halové i jiné stavby. „V současné době se zaměřujeme přednostně na trh zemědělských staveb, jak novostaveb, tak rekonstrukcí. Naši zákazníci se rekrutují z celé České republiky i Slovenska, s řadou z nich jsme přátelé více než deset roků,“ vysvětluje ředitel Netík.


V loňském roce jeho firma zrealizovala na tři desítky staveb. Mezi nimi zaujímá významnou pozici rekonstrukce budovy Muzea Vysočiny Třebíč na Kosmákově ulici pro kraj Vysočina a výstavba farmy pro chov drůbeže v Trboušanech pro tradičního partnera, Sušárnu Pohořelice.


Za zmínku stojí i dokončení inženýrských sítí v lokalitě Nehradov v Třebíči se zahájením následného prodeje rodinných domů a pozemků.


I při současném útlumu hospodářství, provázeným poměrně masivním útlumem objemu stavebních zakázek, se firmě daří. Jak se s touto situací S.O.K. vypořádává?


„Myslím, že v letošním roce v tomto směru bude hůře než loni, firmy musí počítat s poklesem objemu výroby. Proti tomu lze manévrovat pouze úsporou fixních nákladů firmy a detailním a důsledným řízením nákladů staveb, zákazníci nám více peněz nedají,“ tvrdí Netík.


Firma S.O.K. podle slov ředitele dosahovala v posledních letech obratu přes 400 mil. Kč. „V roce 2010 počítáme z výše uvedených důvodů s poklesem obratu o zhruba deset procent. Výhodou krize je zlepšení dostupnosti kvalifikovaných pracovníků na pracovním trhu a zvýšení vstřícnosti dodavatelů materiálů a řemesel,“ konstatuje Netík.

EVA BÁRTÍKOVÁ

Autor: Redakce

15.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení