V celém Česku se tržby za prodej vlastních výrobků a služeb větších průmyslových podniků meziročně zvýšily o 8,5 procenta. V průmyslu na Vysočině se minulý rok také zvýšila zaměstnanost; mzdy pracovníků stouply o dvě procenta.

Na Vysočině loni fungovalo 140 průmyslových závodů se 100 a více zaměstnanci. Celkem v nich pracovalo 47 tisíc lidí, ve srovnání s rokem 2010 o sedm procent více. V celé republice vykázala zaměstnanost v těchto firmách jen tříprocentní růst.

Pracovníkům na Vysočině ale pomaleji stoupaly platy. Ve srovnání s rokem 2010 se loni zvýšily o dvě procenta na 24 144 korun hrubého měsíčně. Průměrná hrubá mzda vyplácená ve větších průmyslových firmách v České republice za uplynulý rok činila 26 276 korun a meziročně vzrostla o tři procenta.

Větší průmyslové firmy na Vysočině prodaly loni nejvíc svých výrobků a služeb za poslední tři roky. Stále se však ještě nedostaly na úroveň před hospodářskou krizí. V roce 2008 byly oproti minulému roku jejich tržby vyšší zhruba o sedm miliard korun a v roce 2007 utržily skoro o 14 miliard korun více než loni.