„Kvůli změně pronajímatele Komerční banka svoje sídlo měnit nebude," zmírňuje obavy Lenka Chládková z třebíčské pobočky. Budova je k dispozici za 19,5 milionů korun, vyjádření současného vlastníka budovy, firmy Tuis Costruzioni z Uherského Hradiště se Deníku získat nepodařilo. Osudu spořitelny se však neobává ani další nájemce.

„Pokud vím, hledá se zájemce o budovu. Nás by to nijak ohrozit nemělo," řekl René Moravec, ředitel realitní kanceláře Štěstí. Tatáž realitní kancelář shodou okolností pronajímá právě protější budovu bývalé spořitelny. Sama s ní dříve měla velké plány, chtěla ji přetvořit na byty. Ztroskotalo to však na penězích. „Majitel budovy zainvestoval jinde a tento projekt opustil," mrzí Moravce. Projekt na byty však podle něj stále existuje a hledá se na něj ochotný investor.

O stejnou budovu se už v roce 2010 zajímala také Oblastní charita Třebíč, ta hledala prostory pro Domov pro matky. „Ztroskotalo to na tom, že spořitelna požadovala za budovu cenu, kterou jsme si nemohli dovolit," konstatoval ředitel třebíčské charity Petr Jašek. Matky tak dodnes musejí využívat panelový dům v ulici Manž. Curieových, ale na jejich přestěhování charita stále pracuje. „Sháněli jsme různé varianty a nakonec jsme vybrali místo vedle polikliniky. Již máme hotové veškeré plány, vydané stavební povolení, ale bohužel to zatím končí na financích," lituje Jašek.

V centru města je na prodej také další velká budova, a sice Grand Hotel. Případný zájemce si však musí připravit celých 95 milionů korun. Kupce stále nenašlo ani kino Moravia, hostel na Žerotínově náměstí či Hyperalbert na Znojemské ulici.