Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PBS Industry má nového ředitele

Třebíč - Třebíčská strojírna PBS Industry má nového generálního ředitele. Společnost bude od 1. července řídit Jiří Koukola.

29.6.2015
SDÍLEJ:

Jiří Koukola.Foto: Archiv PBS

Jeho předchůdce Ladislav Houžva, který byl v této funkci čtrnáct let, nadále zůstává předsedou představenstva společnosti.

Jiří Koukola (37) doposud ve společnosti zastával pozici obchodního ředitele. Je absolventem Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Je ženatý a má dvě děti.

Před příchodem do PBS Industry pracoval ve společnosti Vítkovice Power Engineering, která je součástí strojírenského holdingu Vítkovice.

Pro své působení v třebíčské strojírně si jako jednu z priorit klade posílení pozice společnosti na zahraničních trzích. „Mezi další priority patří také zefektivnění a rozšíření výrobních kapacit a v neposlední řadě i zvýšení podílu výroby s vyšší přidanou hodnotou, zejména pro oblast energetických zařízení," oznámil Jiří Koukola. Velký důraz přikládá vzdělávání a rozvoji zaměstnanců i vlastního know-how.

Původní struktura akcionářů PBS Industry zůstává zachována. Majoritním vlastníkem akcií nadále zůstává brněnská investiční společnost JET Investment.

PBS Industry, někdejší První brněnská strojírna Třebíč, patří mezi významné společnosti s dlouholetou tradicí ve výrobě komponent a zařízení pro energetiku. Ve svých dvou závodech v Třebíči a Moravském Krumlově vyrábí parní a spalinové kotle, výměníky, kondenzátory, hořáky, tlakové nádoby, ohříváky vzduchu, ocelové konstrukce, vstupní a výstupní části plynových turbín. V náplni má i výrobu svařovaných dílů pro stavební stroje. Export činí aktuálně přes 90 procent tržeb PBS Industry, a to jak do zemí EU, tak i do vzdálenějších destinací, jako je Rusko, Asie, USA či severní Afrika. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří společnosti GE, Siemens, Alstom, Doosan Škoda Power a další. V současnosti firma zaměstnává téměř 500 zaměstnanců.

Autor: Luděk Mahel

29.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení