„Mile mne to překvapilo. V interní anketě zaměstnanci odhadovali počty návštěvníků v rozmezí od 200 do 1500. Dnešní návštěvnost bude někde uprostřed. Je to příjemné," usmíval se generální ředitel podniku Jiří Koukola. První zájemci postávali na chodníku před vstupní bránou už půl hodiny před otevřením. Podívat se přišel i Leopold Šimeček. „První brněnská je poslední fungující třebíčská fabrika. Pracovali tu moji kamarádi. Proto jsem se přišel podívat," svěřil se.

PBS Industry si letos připomíná 130. výročí založení firmy Wallig, která stála na počátku její historie. To byl jeden z důvodů uspořádání Dne otevřených dveří. „Za 130 let tu musela spousta lidí odvést spoustu práce. My se s bývalými zaměstnanci chceme scházet a poděkovat jim. Efekt to má i v tom, že o sobě dáme vědět potenciálním zaměstnancům, kteří uvažují o práci ve strojírenské firmě," poznamenal Jiří Koukola.

V třebíčském provozu pracuje 300 zaměstnanců, dalších 180 firma zaměstnává v Moravském Krumlově, kde má výrobnu ocelových konstrukcí. Výrobní program v Třebíči je orientován třemi směry. Vyrábí se zde zařízení pro energetické a teplárenské celky, díly pro stavební stroje a monoblokové speciální plynové hořáky. Stejně jako všechny strojírenské firmy, 
i PBS Industry se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Postrádá svařeče, strojní zámečníky, konstruktéry a technology.

Sobotní den otevřených dveří nebyl dost možná poslední akcí, na které se firma po dlouhé době představila svému okolí. „Chceme o sobě dát vědět. Nemá to pro nás komerční efekt, naši zákazníci jsou převážně v zahraničí. Naším záměrem je propojení se s okolím. Je tu řada firem, kooperace nám může všem pomoct. Chceme také, aby zaměstnanci měli možnost se na firmu podívat i v jiném, víkendovém režimu. Třeba i v doprovodu svých rodinných příslušníků," poznamenal ředitel.