A to není všechno. Součástí komplexu bude také další budova diskontní prodejny Lidl.

„Předpokládáme, že obě stavby budou dokončeny do konce letošního roku tak, aby mohly své zákazníky přivítat už v předvánočním čase. Chtěli bychom oslovit kvalitou a nízkými cenami,“ uvedl ředitel investiční společnosti JTH Group Pavel Hrouda.

Novinky, které chce hypermarket zákazníkům nabídnout, jsou prodej živých ryb a galerie přibližně s osmi obchody včetně kavárny. „Samozřejmostí je zajištění potřebné infrastruktury, která by měla korespondovat a navazovat na plánovaný obchvat města. To znamená vybudování nové vstřícné komunikace naproti ulici Spojovací,“ doplnil Hrouda.

Výstavba objektu bude stát čtvrt miliardy korun. Ve dvousměnném provozu se počítá s obsazením zhruba 120 pracovních míst. Názory občanů na vzrůstající množství supermarketů se různí.

„Konkurence je potřeba. Kdo je lepší, ať má více zákazníků,“ uvedla jedna z místních obyvatelek. „Bude to ostuda, v Borovině není ani jeden supermarket a tady mají být asi tři,“ myslí si důchodce z blízkého sídliště. „Pokud se tady další hypermarket uživí a nabídne něco nového, tak proč ne, ale myslím si, že je jich tady už dost,“ svěřila se Daniela Frgálová.

O výstavbu hypermarketu v ulici Brněnská projevila zájem i společnost Tesco.