K únorovému poklesu nezaměstnanosti podle analytika jihlavského úřadu práce Pavla Literáka přispěla mírná zima, a také celkový ekonomický rozvoj v Česku. „V březnu očekáváme další, již razantnější pokles nezaměstnanosti. V personálních útvarech firem už jsou v plném proudu přípravy na začátek jarních sezonních prací," řekl Literák.

Na Havlíčkobrodsku se nezaměstnanost v únoru snížila o dvě desetiny procentního bodu na 5,9 procenta. Zbývající čtyři okresy vykázaly shodně pokles o desetinu bodu. Nejvíc lidí bez práce je tradičně na Třebíčsku, kde únorová nezaměstnanost činila 8,5 procenta. Stálou obživu tam na konci měsíce hledalo 6 459 lidí.

V únoru se na Vysočině zlepšila také nabídka volných pracovních míst. Úřad práce jich evidoval 4279, v porovnání s koncem ledna o 468 více.

Vysočina je na tom podstatně lépe než ve stejném loňském období. Koncem února 2015 nabízeli zaměstnavatelé v kraji 2656 volných pracovních pozic. Bez práce tehdy bylo 26 048 lidí, o 4 170 více než letos.

V České republice nezaměstnanost v únoru činila 6,3 procenta. Lidí bez práce ubylo v 74 okresech. Nárůst zaznamenaly úřady jen ve třech regionech, a to v Teplicích, Mostě a Chomutově.