Školu řemesel pořádá Zemědělská a ekologická regionální agentura ZERA, která na ni získala dotaci z Evropského sociálního fondu a z národních zdrojů.

Nyní dává nezaměstnaným příležitost naučit se plést košíky a vyrábět dárkové předměty ze slámy a rákosu. „Rekvalifikace se týká obtížně zaměstnatelných skupin lidí a zmíněný kurz navštěvuje šest zájemců evidovaných na úřadu práce,“ řekl Ivan Mužík z třebíčského úřadu práce.

„Kurz skončil před několika dny. Účastníkům nabízíme zaměstnání nebo se mohou stát osobami samostatně výdělečnými. Součástí projektu Škola řemesel je i zřízení odbytového centra, jehož prostřednictvím budeme výrobky absolventů kurzů prodávat,“ informovala vedoucí projektu Škola řemesel Ilona Staňková. Doplnila, že právě zahájil další kurz Základy podnikání.

Škola řemesel je určena především pro osoby ohrožené dlouhodobou nezaměstnaností; vzdělávání jim bude poskytnuto zdarma. "Zaměřili jsme se hlavně na ženy v domácnosti. Toto byl jediný obor, který nás napadl, aby si mohly přivydělávat doma," vysvětlila Staňková.

Zpracování textilu a výroba koberců mají ve městě letitou tradici. Mezi kurzy bude také ekologické pěstování ovoce a zeleniny či zpracování biopotravin. Účastnice se seznámí se základy účetnictví a získají potřebné vědomosti pro samostatné podnikání. V rámci projektu začne provoz řemeslné dílny pro sedm pracovníků. Produkovat bude převážně bytový textil a doplňky.