Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice je v zisku, nedaří se však stále splácet závazky

Třebíč - Nová ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová bude mít brzy za sebou první půlrok ve funkci. Na začátku dubna vystřídala na tomto postu krizového manažera Jana Ference. Jejími hlavními cíli byla ekonomická a personální stabilizace i zlepšení pověsti nemocnice.

23.9.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

„Hospodaření nemocnice je v současné době ziskové. K 31. červenci 2014 dosáhla nemocnice zisku 34,9 milionu korun," informovala Tomášová. Ovšem podle jejích slov má na tom velký podíl provozní příspěvek ve výši 27,5 milionu korun, který dostali v dubnu od zřizovatele, Kraje Vysočina, a kompenzace regulačních poplatků od VZP v měsíci červenci.

Když Jan Ferenc na konci letošního března odcházel, řekl: „Nepodařilo se snížit lhůty splatnosti faktur." A se stejným problémem stále bojuje také nová ředitelka. „Zatím se nám nedaří podle představ snižovat objem závazků vůči dodavatelům a zkracovat lhůty splatnosti," potvrdila Tomášová.

Na bývalého krizového manažera se snaží navazovat v dalším hledání úspor. „Nové vedení nastavilo pravidla pro hospodaření jednotlivých oddělení. Výkonnostní i nákladové ukazatele pravidelně vyhodnocujeme a na individuálních jednáních s vedením primariátů hledáme další možnosti zlepšení. Postupně jsou vypisovány veřejné zakázky na jednotlivé komodity a služby," popsala Tomášová.

Nyní se v nemocnici chystá detailní zaměření na strukturu používaných léků a materiálu i kontrola všech uzavřených smluvních vztahů. „Cílem je zlepšování péče, ekonomické situace i platební morálky vůči dodavatelům. Je nutné říci, že pod pozitivními výsledky jsou podepsáni všichni zaměstnanci," dodala ředitelka.

Důležitým úkolem, na který upozorňoval již i předchozí ředitel nemocnice, je zlepšení pověsti nemocnice. Jedním z kroků k tomuto zlepšení mají být i akce, jako byl den otevřených dveří o uplynulém víkendu. „V našich řadách je mnoho kvalitních odborníků, nabízíme špičkové operační zákroky a léčebné postupy, snažíme se o zkvalitnění našich služeb i mimo ošetření či hospitalizace. Zveřejňujeme všechny novinky na našich internetových stránkách, ale i na Facebooku a v tisku," sdělila Tomášová. A prozradila také, že na závěr roku chystají benefiční koncert.

„Bude to ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Třebíči a výtěžek chceme použít na vybavení zdravotnickými pomůckami pro seniory," dodala ředitelka Eva Tomášová.

Krom stabilizace ekonomické situace čeká na vedení nemocnice v nejbližší době další zásadní úkol výstavba Pavilonu chirurgických oborů.

„V současné době společně se zřizovatelem a projektantem řešíme poslední detaily dispozičního i funkčního uspořádání. Výstavba dle předpokladu proběhne v rozmezí let 2015 2017," popsala ředitelka.

Plánovaný objekt bude tvořit komplex tří budov. Nově postavenou část, stávající budovu operačních sálů a budovy bývalé porodnice. Bude obsahovat příjmovou část, diagnostickou, ambulantní i akutní a dvě patra takzvaného společného lůžkového fondu.

„Péče v nich přes umístění dialýzy a léčebny dlouhodobě nemocných bude převážně zaměřena na invazivní obory a invazivní medicínu. Vybudování pavilonu otevře prostor pro zefektivňování provozu nemocnice, ale především zlepší našim pacientům kvalitu a dostupnost poskytované ambulantní a lůžkové péče," vysvětlila ředitelka Tomášová.

Z těch menších příjemných úkolů plánují v nemocnici rovněž nákup nové laparoskopické věže, na níž se jim daří získávat peníze od nejrůznějších sponzorů a dárců.

„Uvědomujeme si jak důležitý je i lidský rozměr naší práce. Zaměříme se proto v uceleném projektu na rozsáhlé školení komunikačních dovedností zaměstnanců směrem k pacientům a ke kolegům i na vedení lidí a organizaci práce," doplnila ředitelka.

Autor: František Vondrák

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení