„Jedná se o ovocnou medovinu, kde je ovocná část z višní. Její název jsem odvodil od jména Monika, která znamená jedinečná, a tou opravdu je. Byla a možná je komerčně jedinou takto vyráběnou medovinou u nás,“ řekl Tomáš Vorlíček. Díky vítězství se zařadil mezi nejlepší výrobce medovin u nás. Už dříve získal ocenění na mezinárodní soutěži v San Francisku. Tam uspěl s medovinou sestra Clary.

Oproti Claře, ve které je pouze hroznová šťáva a med, je Monique mnohem složitější na výrobu. „Nejdůležitější a nejnáročnější bylo zvolit správnou odrůdu višní. V chuti medoviny dominuje višeň, její trpkost a kyselost se nádherně snoubí s medem, který obohatí chuťový dojem, umocní a sladce jej podtrhne,“ popsal Vorlíček. „Nyní zvládnu vyrobit ovocnou medovinu téměř z jakéhokoliv ovoce a na příští rok plánuji další novinku,“ dodal včelař a vinař z Horního Újezdu.

Soutěž Medovina roku 2018 se konala v Brně v rámci veletrhu Techagro 2018. V soutěži měří síly jak profesionální výrobci medovin s ověřenou provozovnou, tak ti, kteří jsou amatérskými výrobci a medovinu vyrábí pouze pro svoji potřebu.

Jedinou podmínku pro účast je, že přihlášené medoviny nesmí být dolihovávány, slazeny cukrem a aromatizovány umělými náhražkami. Soutěž je rozdělena do tří kategorií; v první jsou medoviny přírodní, kde základ tvoří pouze voda a med, ve druhé jsou bylinné medoviny, kde základ kromě vody a medoviny tvoří ještě byliny a poslední kategorií jsou medoviny ovocné, u kterých se mísí voda, med a ovocná šťáva.

Ivana Říhová