„Cílem modernizace našich prodejních center je zlepšení zákaznického komfortu, rozšíření nákupních prostor, ale i zázemí prodejen. Již první reakce zákazníků, kteří navštívili nově otevřené prodejny v Teplicích, Jindřichově Hradci a ve slovenských Levicích, jsou velmi pozitivní a potvrzují nám, že jdeme správným směrem", vysvětlila generální ředitelka společnosti Mountfield Jana Moravová.

Novinkou nového prodejního centra je, že část prodejny je určena pro samoobslužný prodej vybraného sortimentu. Konkrétně rychloobrátkového sezónního zboží (olejů do sekaček, náhradních řetězů k pilám, mulčovací kůry, rašeliny, prostředků na údržbu vody v bazénech a dalších), u kterého není nutná odborná pomoc prodejních techniků.

K dispozici zákazníkům budou kromě vytvořeného samoobslužného prostoru i pojízdné nákupní košíky a pokladna u vchodu prodejny. Prodej velkého standardního sortimentu bude probíhat v původním modelu, což znamená, že zákazníkům se budou věnovat a pomáhat při výběru odborně proškolení prodejní technici.

V tomto roce plánuje Mountfield zmodernizovat či přestěhovat do atraktivnějších lokalit celkem 10 prodejen v České republice a na Slovensku.