Výrobce se totiž dohodl s majitelem ochranné známky Igráčka, podnikatelem Lubomírem Bláhou a známku od něj odkoupil. Kolik stála, firma tají.
„Nový Igráček není kopií, ale obnovený originál. Je naprosto stejný. Řešili jsme pouze několik konstrukčních úprav, které ale nebudou viditelné,“ vysvětlil jednatel firmy Miroslav Kotík. Panáček například otáčí zápěstím, a může tak lépe zacházet s nářadím.

Nové figurky se vyrábějí původním způsobem. Soubor starých originálních forem zakoupil novoveselský výrobce hraček od firmy All Toys podnikatele Jaroslava Novozámského. Tato firma je získala přímo od původního výrobce panáčka – zkrachovalé Igry. Ochrannou známku si ale zaregistroval podnikatel Lubomír Bláha. Výroba Igráčka se tak zadrhla na sporu mezi Bláhou a All Toys. Zástupci Efka tak museli jednat s oběma stranami.

Dnes už ale první vyrobené figurky čekají připravené na distribuci po českých hračkářstvích.

Novinky se budou na trhu objevovat postupně. „Připravená je kolekce devatenácti výrobků a budou další,“ sdělil Kotík. Objeví se nové profese i nové prostředí, ve kterých se bude panáček pohybovat. Zákazníci si tak budou moci pro svoji hračku koupit například policejní stanici, poštu, kuchyň či auto.