Motto: „Náš zákazník, náš pán.“

Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Třebíčska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v třebíčském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Pokud se v Třebíči sháníte po dobrém sedláři či brašnáři, vždy dostanete ten samý tip – zajděte k Čermákům na starou poštu. V celém okolí je Jiří Čermák považován za skvělého odborníka, spolu s bratrem Ivanem léta odvádí tu nejkvalitnější práci v malé provozovně v centru města.

Když do ní vcházíme, zjišťujeme, že poškozené školní brašny a batohy, které se tu začátkem školního roku kupily k opravě, už putovaly opravené k zákazníkům. Jak vidno, sezónní práce jsou i u brašnářů. Na panu Čermákovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prací naprosto spokojeni a považují si jí.

Jedna z jeho spokojených zákaznic Lenka Novotná, jej do soutěže nominovala. „Potěšilo mě, že se nejlepším fachmanem našeho regionu stal právě pan Čermák. Ocenění za dlouhodobou kvalitní práci si rozhodně zaslouží,“ říká Novotná.

Pana Čermáka jsme se zeptali, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží. „ Jsme rozvětvená rodina, takže si myslím, že s cenou si lehce poradíme. Těším se, že najdeme čas na společné posezení,“ zmínil Čermák. Toho, že jej jeho zákazníci označili za nejšikovnějšího fachmanem regionu, si velice váží. Ke svému ocenění říká: „Člověka to potěší, když se dozví, že léta poctivé práce a slušného přístupu k lidem mu přinesou kladnou odezvu od zákazníků. Cenu beru vlastně i jako závazek do budoucnosti.“