Propracovanější projekt nabízí Náměšť nad Oslavou. Funguje od listopadu loňského roku a občané města na něm mohou najít údaje za roky 2013 a 2014 rozepsané do detailů. „Nejlepší program rozvoje města je jeho rozpočet a občan se díky možnosti do něj nahlédnout vlastně stává součástí rozvoje. Není důvod, aby ten, kdo chce vidět čísla, tuto možnost nedostal," řekl starosta Vladimír Měrka.
Zároveň však nesouhlasí s tvrzením, že město, které klikací rozpočet nemá, něco tají. „Naopak se pomocí něj dá ukázat, jak je pro obec těžké finančně vyjít," dodal.
Nejpropracovanější klikací rozpočet na Vysočině má Nové Město na Moravě. Jeho součástí je transparentní účet nebo také smlouvy uzavřené městem. Touto cestou se chce vydat také Náměšť. „Se zveřejňováním smluv nemám problém. Zrovna voláte do debaty, kdy s panem místostarostou Kotačkou řešíme nový web města a v jeho rámci by měla být odrážka ohledně smluv," přislíbil Měrka.
Klikací rozpočet náměšťské nevyšel vůbec draho. „Celkové náklady dosáhly 71 tisíc korun, přičemž licence činila 49 tisíc. Každý rok pak budeme platit 9,5 tisíce korun coby provozní náklady," uvedla Milada Burianová, vedoucí finančního odboru. Výsledná částka se příliš neliší od té, kterou za klikací rozpočet dali v Třebíči.
Tam za něj na podzim 2013 zaplatili 60 tisíc korun, konkrétní informace se z něj ale vyčíst nedají. Občan se sice dozví, kolik peněz šlo do celkové opravy silnic, detaily o konkrétních pracích však už nenajde. Vedení města v minulém volebním období uvažovalo o vylepšení celého projektu, do voleb se tak ale nestalo. Ani nový starosta to zatím nestihl. „Přiznám se, že jsem se k tomu ještě nedostal, ale podíváme se na to," přislíbil Pavel Janata.
Rozklikávací rozpočet má na svých stránkách také Kraj Vysočina. Starší údaje o téměř všech obcích jsou k nalezení na stránkách www.rozpocetobce.cz.