Jak hodnotíte proměnu bývalé obuvnické továrny v Borovině na v podstatě obytnou čtvrť? Borovina totiž bývá často označována za popelku.

Vím, jak se bývalé Bopo dostalo po privatizaci do likvidace. Teď jsem tady viděl školku nebo výstavu obuvnických a textilních strojů. Já jsem v posledních dvou a půl letech procestoval velmi intenzivně celou republiku, a to neříkám kvůli tomu, že jsem právě teď v Třebíči, ale málokde jsem viděl takové rozmáchnutí se, jak využít napůl zdevastovaný průmyslový objekt, který navíc má tradici až k tomu mlýnu z roku 1843. Teď, když tady vidím docela dobrou spolupráci města a soukromého sektoru, efektivní využití prostředků Evropské unie, když vidím terénní úpravy, které tady už proběhly, kruhový objezd, přemostění potoka, a věci, které se teprve chystají, tak je to něco, před čím smekám.

Přináší vaše návštěva něco nového do spolupráce města a hospodářské komory?

Po svém zvolení objíždím republiku a chtěl jsem také navštívit širokou a dobře fungující Okresní hospodářskou komoru v Třebíči. Nepřijel jsem být svědkem nějaké nové dohody s městem, město je ostatně před volbami a bude záležet, jak se usadí městská správa po volbách, ale dosavadní spolupráce komory s městem tady byla velmi dobrá, a je to koneckonců vidět.

Třebíč trápí nezaměstnanost. Může v tomto směru pomoct hospodářská komora?

Nezaměstnanost v Třebíči je vyšší, než je celostátní průměr, dokonce o dost vyšší. Má to implikaci v rozhodnutí o pátém bloku Jaderné elektrárny Dukovany versus rozhodnutí o třetím a čtvrtém bloku Jaderné elektrárny Temelín. To je samozřejmě na vládě a já ji nechci fušovat do řemesla. Komora na to může reagovat upozorňováním nebo lobbingem v tom dobrém slova smyslu.