Podle personalistky společnosti Magdy Svobodové byli již na začátku tohoto měsíce všichni dotčení zaměstnanci o této skutečnosti informováni. „V horizontu čtrnácti dnů budou dostávat výpovědi. Propuštěni budou v květnu,“ konstatovala Magda Svobodová s tím, že z velkomeziříčské firmy odejde celkem 140 lidí zastávajících v ní většinou dělnické pozice.

Důvodem hromadného propouštění v podniku, který se ve druhém největším městě v okrese Žďár nad Sázavou zabývá výrobou a prodejem především kabelů, vodičů, autovodičů a kabelových svazků, jsou podle jeho jednatele Miroslava Trojana organizační důvody. Jak uvedl dále, společnost se pokusí být propuštěným nápomocna při hledání nového pracovního uplatnění.

Speciální agentura

„Není to sice povinností podniku, ale z hlediska morální odpovědnosti jsme na naše náklady, které nejsou malé, najali speciální agenturu. Úkolem jejích pracovníků bude mimo jiné pomoci našim bývalým zaměstnancům se vyrovnat s dopady, které na ně propuštění bude mít, a poskytnout jim informace a oporu v orientaci na trhu práce,“ uvedl Trojan.

Podle tiskové mluvčí Úřadu práce ve Žďáře nad Sázavou Evy Sekorové bude hromadné propouštění z Draka Kabely Velké Meziříčí pro spádový mikroregion problém a začlenění uvolněných pracovníků zpět na trh práce dlouhodobější záležitostí. „Nabídka volných pracovních míst na Velkomeziříčsku, kde byla k 31. lednu míra nezaměstnanosti 12,7 procenta, představuje cirka 65 míst. Jsou však převážně v oblasti služeb – číšník, servírka nebo kuchař,“ informovala Eva Sekorová.