„Budeme patřit spíš mezi ty menší minipivovary. Pro představu, až se zaběhneme, budeme moct vydat padesát sudů piva týdně," řekl jednatel pivovaru Petr Heřman. Býval učitelem matematiky, jeho otec úspěšným právníkem, bratr vysloužilým plukovníkem armády, synovec je kuchařem, druhý uměleckým kovářem. „Spojuje nás láska ke kvalitnímu pivu a teď taky tenhle pivovar a sládek Josef Svoboda, který v minulosti působil v pivovarech na Žatecku," doplnil Petr Heřman, původem z Mariánských Lázní.

Na výrobu Jedenáctky Heřman hodlá používat nejkvalitnější suroviny. Tomu bude odpovídat cena. „Nebude ale nijak přehnaná. Hospodští v okolních vesnicích zájem mají, prodávat by mohli za 24 korun," předeslal jednatel vladislavského pivovaru. O tom, že si jeho zlatavý mok najde své příznivce, nepochybuje. „Hospodské nemůžeme přesvědčit cenou, ale tím, že budou mít spokojenější zákazníky, kteří když nepoznají rozdíl hned, tak ho poznají druhý den na zažívacím systému a hlavě," poznamenal Heřman.

Jako Prazdroj

Vladislavské pivo se má svou chutí podobat plzeňskému Prazdroji a kvalitou si s ním, podle Heřmanů, nemá nic zadat. „Snažíme se to dělat tak, aby se za nás místní nemuseli stydět, a my se před nimi nemuseli stydět za sebe. Pro patrioty odsud i z okolí je dobré vědět, že se v jejich regionu dělá dobré pivo," zamýšlel se Petr Heřman.

Projektu fandí řada místních obyvatel, mezi nimi třeba důchodce Jiří Neumann. „V posledních letech budovy starého pivovaru chátraly. Teď se tam dělá něco, co má smysl. Sám jsem zvědav, jaké pivo se tam bude vařit. Těším se," řekl. Možná už v září by si kromě ochutnání vladislavského piva mohl posedět i v pivovarské hospůdce, kterou pět Heřmanů dokončuje. V budoucnu plánují i zřízení kuchyně a pekárny. „Místa je tady dost a podobné služby ve Vladislavi chybí," mínil Petr Heřman.

Ještě letos na podzim by se kromě jedenáctky měla ve Vladislavi vařit i dvanáctka, v zimě chtějí majitelé pivovaru zkusit černé pivo, nejspíš třináctistupňové. Část produkce by měla zůstávat v místě výroby a okolí. Do budoucna si ale majitelé troufají i za hranice okresu a kraje Vysočina. „Piva sice třeba v Brně neprodáme tolik jako tady, ale určitě za vyšší cenu. Co si budeme namlouvat, ve větších městech jsou lidé bohatší a fajnšmekři rádi přijdou ochutnat nějaké nové pivo, i když bude na výčepu stát čtyřicet korun," mínil jednatel pivovaru ve Vladislavi.

Heřmanova rodina koupila zchátralý areál v roce 2012. Podle Petra Heřmana nečerpá žádný bankovní úvěr, ale vložila do něj společné úspory. Se svým minipivovarem se Heřmanovi zařadili mezi další, které už na Třebíčsku nějaký čas fungují. Před rokem začal vařit pivo Ivan Gajdoš v Biskupicích, o další rok zpět vznikl v Třebíči Podklášterní pivovar Urban. Nejoblíbenější alkoholický nápoj v Česku se již několik let úspěšně vyrábí také v Pivovaru v Dalešicích.