Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další market v Třebíči zatím nebude

Třebíč - Vyroste v Třebíči další velkoprodejna se řemeslnými a zahradními potřebami, nebo ne? To zůstane ještě dlouho nejisté. Možné ale je, že mohutné betonové sloupy mezi Spojovací ulicí a nákupním centrem Stop.Shop zůstanou na jižním okraji města trčet napořád.

24.8.2009 3
SDÍLEJ:

Jednání zastupitelstvaFoto: DENÍK/ Josef Němec

Investorem rozestavěné prodejny je podnikatel Josef Prajsner. Provozovatelé sousedního nákupního centra Stop.Shop mu podle jeho slov údajně neumožňují připojení sítí a napojení silnice, a tedy dokončení stavby. A to i přesto, že se tak smluvně zavázali. Podstatnou část viny za vznik neutěšené situace přikládá podnikatel Městskému úřadu Třebíč.


Josef Prajsner se obrátil s žádostí o pomoc na zastupitelstvo města.


„Byla to první chyba stavebního odboru, že vydal rozhodnutí stavby na cizí pozemek s tím, že navýšením pozemku na hranicích o 11 metrů zcela znemožnil přístup na můj pozemek,“ uvedl Josef Prajsner v písemném sdělení, které rozdal zastupitelům přímo na zasedání.


Spor ovšem nenáleží do kompetence zastupitelstva. „Věci, které pan Prajsner uvádí, se týkají správního řízení. To nemá s městem nic společného,“ reagoval starosta Ivo Uher. „Zastupitelstvo města nemůže s těmito záležitostmi nic dělat, zvláště pak s těmi konflikty, které jsou majetkoprávního charakteru a týkají se určitých osob a město v nich nefiguruje. Zastupitelstvo s tím nemá co do činění,“ vysvětlil Ivo Uher.


Dopis s odpovědí


Podle slov starosty se navíc jedná o katastr obce Stříteže, nikoli města Třebíče. Spor také spadá do přenesené, a ne samostatné působnosti města, proto by se Josef Prajsner měl obrátit na nadřízený úřad.


Podle Prajsnera se ale na neutěšeném stavu podepsal jednoznačně městský úřad.


„V rozporu s územním plánem a územním rozhodnutím se provádí nepovolené zemní práce, znemožňuje se užívání sousedních pozemků, vytváří se podél hlavní komunikace lom, který nebyl povolen, a to jen za účelem byznysu třetích osob a to vše s tichým souhlasem města Třebíč a správních orgánů,“ sdělil Prajsner. Starosta Ivo Uher zadal tajemníkovi úřadu Milanu Hamerníkovi zpracovat pro Josefa Prajsnera dopis s odpovědí. V něm sdělí stanovisko, že řešení problému nepřísluší městu.


Podnikatel Prajsner má však jasno: „Městský úřad mi svým jednáním způsobil škodu přesahující 46 milionů korun a zodpovědní pracovníci se dopustili zneužití pravomoci veřejného činitele a poškozování cizích práv,“ uvedl rozhořčený podnikatel.

Autor: Ivan Přibík

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Ilustrační foto.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Bystřice nad Pernštejnem – Dobře začali a až na jednu pasáž měli zápas pod kontrolou. Třebíčští florbalisté zavítali v 6. kole Národní ligy do Bystřice.

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení