Příchodem stanice ICOM se třebíčský trh s pohonnými hmotami viditelně rozhýbal. „Některé čerpací stanice se našim cenám přizpůsobily, stále však mezi nimi zůstávají i dražší," řekla vedoucí čerpací stanice ICOM Lenka Šlachtová.

Při otevření nabízel ICOM litr Naturalu 95 za 34,40 koruny a Diesel za 35,50. „Od té doby jsme ještě snížili," poznamenala Šlachtová s tím, že včerejší ceny se pohybovaly na 33,90 za N95 a 35,30 za naftu.

Stanice Shell ve Spojovací ulici nabízela litr naturalu za stejnou cenu a naftu o 60 haléřů dražší než ICOM. „Víceméně tady tankuji pořád, shellka je, podle mého, zárukou kvality. A ta je pro mě, přiznám se, přednější než cena," řekl Petr Toman z Třebíče.

Podobně s cenami si stojí Benzina v Hrotovické ulici, kde jste mohli včera koupit litr Naturalu 95 za 33,90 koruny a Diesel za 35,30. Ceny nedaleké Liqui Moly dosáhly jedné z nejvyšších včerejších hodnot. Natural tam stál 34,90 koruny a nafta 35,70.

Slevy asi skončí

Nejvyšší čísla hlásil cenový stojan u čerpací stanice SVA na Velkomeziříčské ulici, litr N95 i Dieselu jste tam mohli dopoledne pořídit za 35,90. Pro odpoledne se však cena benzinu snížila o celé dvě koruny. „Také jsme byli nuceni měnit ceny. Nevím, jak to teď bude se slevovými kartami pro naše stálé zákazníky. Pokud ceny zůstanou podobné těm dnešním, nebudeme jim moci už z čeho slevit," postěžoval si provozovatel dvou stanic SVA Oldřich Svoboda.

Obdobné ceny panovaly také v Pražské ulici, tamější PapOil nabídl natural za 33,90 korun a naftu za 35,80. „Myslím, že Diesel půjde navíc ještě dolů," mínil provozovatel stanice Rostislav Hobza. „Po nástupu konkurenční čerpací stanice bylo úkolem ostatních se přizpůsobit, což se také stalo. Během posledních deseti dnů se ceny v Třebíči snižovaly nejprve o desetihaléře a později o celé koruny," poznamenal.

Spokojenost nad aktuálními cenami neskrýval tankující řidič u čerpací stanice Agip na Brněnské ulici. „Dříve jsem běžně tankoval v Náměšti nad Oslavou. Teď jsem ale měl tuto stanici při cestě a navíc nabízejí výhodné ceny," řekl důchodce Josef Tůma. „Ceny už byly opravdu vysoké, jsem rád, že se v Třebíči vyrovnaly těm nízkým jihlavským. Rozdíl to byl až příliš velký," dodal.

Čerpacím stanicím a jejich cenové politice chyběla, podle vedoucí nové stanice ICOM, odvážná konkurence. „Právě proto se ceny držely tak nahoře. Naši nabídku navíc každé úterý aktualizujeme podle cen na trhu," doplnila Šlachtová.

KAMIL ČERNÝ