Nesmírně obtížný protivník čekal v pátém extraligovém kole na házenkáře Nového Veselí. Slovenský Prešov disponuje možnostmi, s nimiž se klub z Vysočiny jen těžko může rovnat. Na palubovce to ovšem příliš poznat nebylo, když se oba týmy rozešly smírně po nerozhodném výsledku 22:22.

Nehledě na kvality soupeře, vzhledem k nelichotivému postavení v tabulce potřebovali hráči Sokola bodovat. Úvodní čtvrthodina přesto patřila slovenskému celku který vedl o tři branky – 6:9.

Pak ale převzali iniciativu domácí borci a vydařenou šňůrou pěti branek v kuse otočili na 11:9. Dvě minuty před pauzou však dostal trest Štohanzl a Prešov skóre otočil na poločasových 12:14.

V sobotním utkání 8. kola Moravskoslezské fotbalové ligy se hráčům Nového Města na Moravě dařilo. Před svými fanoušky dokázali nováčka z Frýdlantu zdolat 3:1 a připsali si tak do tabulky důležité tři body.
OBRAZEM: Fotbalisté Nového Města doma nezaváhali, hrdinou byl dvougólový Sytař

Vstup do druhé půle Sokolu vyšel a během úvodní desetiminutovky skóre obrátil na 16:14. Mírný náskok si Sokol udržoval až do úplného závěru, v němž se však Prešovu podařilo vyrovnat. Po remíze 22:22 se body dělily.

Zda je bod ziskem či ztrátou, nebylo v táboře domácích po utkání jasno. „Bod je po tom, jak se zápas vyvíjel a v jakém stavu Prešov přijel, asi málo. Chtěli jsme vyhrát, možná jsme si to i zasloužili, bohužel v důležitých okamžicích měl soupeř trošku štěstí,“ hodnotil zápas kouč Nového Veselí Jan Běloch.

Slovenský gigant totiž není v úvodu ročníku v ideálním rozpoložení. „Od začátku sezony mají řadu zraněných hráčů, navíc se mi zdá, že Prešov nyní není v ideální sportovní formě. I přesto všechno ale platí, že mají obrovskou kvalitu,“ uznal.

Šest minut dělilo hokejisty Třebíče (v bílých dresech) od zisku alespoň bodu na ledě Kolína. Jenže po zbytečné chybě hosté potřetí inkasovali a vyšli tak naprázdno.
Hokejisté Dukly venku naplno bodovali, Třebíč po chybě v závěru smolně padla

Zda je tedy získaný bod plusem, si nebyl jistý. „Kdy jindy než v sobotu, jsme mohli a měli zvítězit? Podle mého je to nevyužitá šance. Před sezonou bychom asi remízu s Prešovem brali všemi deseti, po průběhu zápasu cítíme, že jsme měli na víc,“ doplnil Běloch.

V šestém kole se házenkáři Nového Veselí představí na palubovce svého soupeře. V sobotu od 17.00 je bude hostit extraligový nováček ze Strakonic.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 5. KOLO
NOVÉ VESELÍ - PREŠOV 22:22
Sestava a branky Nového Veselí: Schams, Martin Štohanzl – Halíček 6/3, Flajsar 4, Melichar 4, Tomášek 3, Bartůněk 2, Bendicsek 1, Gregorovič 1, Hajko 1, Krejz, Parolly, Rubáč, Strýček, Štěpán, Miroslav Štohanzl. Rozhodčí: Moravec, Tůma. Vyloučení: 2:2. ŽK: 0:2. Poločas: 12:14.

1. Karviná 5 5 0 0 164:126 10
2. Plzeň 4 4 0 0 142:107 8
3. Lovosice 5 4 0 1 156:154 8
4. Zubří 5 3 0 2 158:135 6
5. Prešov 5 2 1 2 135:125 5
6. Kopřivnice 5 2 0 3 150:156 4
7. Fr.-Místek 4 2 0 2 114:121 4
8. Jičín 4 2 0 2 115:124 4