M. BUDĚJOVICE – BLANSKO 6:4


„Blansko je velmi zkušený tým a my jsme je chtěli před play-off porazit. Před utkáním jsme museli řešit otázku gólmana, oba brankáři jsou mimo hru, proto jsme povolali Šťastného z Jihlavy,“ uvádí kouč Milan Chalupa.


Domácí se hned z kraje utkání dostali do dvoubrankového vedení díky brankám Boudného a Topola. Do konce první třetiny hosté snížili na rozdíl jediné branky. Klid a pohodu vrátil těsně před přestávkou Topol – 3:1.


Druhé dějství bylo velmi vyrovnané, nejprve Blanenští snížili na 3:2. V polovině střetnutí dal Oliva domácím dvoubrankové vedení.
V závěrečné dvacetiminutovce nejprve hosté snížili na rozdíl jediné branky, ale domácí se nenechali zaskočit a skóre navýšili na 6:3. Do konce zápasu stihli hosté pouze snížit na 6:4. Tímto rozdílem také utkání skončilo.


„Výsledek napoví tomu, že to bylo velmi těžké utkání. Zápas mohl skončit mnohem větším rozdílem, kdybychom proměňovali šance. Celkově máme velkou marodku. Do play-off je čas a já doufám, že se kluci dají dohromady,“ přeje si domácí lodivod.

Branky a nahrávky: 9. Boudný (Topol, Barvíř), 11. a 20. Topol (na první Sechovec, na druhou Ščepka), 29. Oliva (Cakl), 46. Ščepka (Barvíř), 48. Raus (Prkna). Vyloučení: 10:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:1, 1:1, 2:2. M. Budějovice: Šťastný - Boudný, Prkna, Sechovec, S. Dusík, Raus - Topol, Ščepka, Barvíř - Cihlář, Oliva, Cakl - Musil, Jaskula, Langmann – Adamec.