Svěřenci Vladimíra Smitala a Karla Janíka střídali vysoké prohry s těmi smolnými a ocitli se až na chvostu tabulky. „Máme tři nebo čtyři utkání, která jsme prohráli nešťastně o pár bodů. Vedli jsme, ale pak o náskok přišli," bilancuje třebíčský trenér Karel Janík.

Ten si postěžoval na nedostatečnou tréninkovou docházku. „Dávám to za vinu tomu, že se moc netrénuje. Netrénovalo se ani v létě a proto ten nástup do sezony nebyl dobrý. Ve třech čtvrtinách a někdy v půlce utkání nám docházel dech. Je to špatná fyzická připravenost," má jasno třebíčský kouč.

I přes tento handicap se podařilo jeho mužstvu poprvé zvítězit v osmém kole nad husovickým „béčkem" a tentýž víkend potrápit i podzimního krále a několikanásobného vítěze soutěže z posledních let, Husovice. Dvě výhry si celek TJ připsal právě před vánoční pauzou, kdy porazil brněnskou Teslu a Kyjov.

„Podali jsme rapidně zlepšené kolektivní výkony od první minuty. Výborně fungovala spolupráce všech hráčů," pochvaloval si po posledním zápase Janík a pokračoval. „Teď už se mi zdá, že to jde postupně nahoru, i když se pořád moc netrénuje. Poslední soupeř k nám přijel v šesti, ale jednoduchý nebyl. Kyjov měl v sestavě dva druholigové pendly z Brna, několik extraligových dorostenců a nebo hráče, kteří jsou čerstvě muži. A bylo to na jejich hře znát. Byli rychlí i agresivní, ale my jsme to zvládli," mnul si ruce trenér TJ Třebíč. Janík byl spokojen i s výhrou nad Brňany.

„Ještě před Kyjovem jsme rozstříleli Teslu, která má ambice na nejvyšší příčky. Sice bylo v obou posledních zápasech opět vidět, že fyzičku nemáme a docházely nám síly, tak se nám podařilo udržet vysoký standard," těšilo třebíčského kouče, který se ještě jednou vrátil, k tomu, co jej trápí nejvíce – fyzické připravenosti. „Všechno je jen a jen na hráčích. Musí začít víc trénovat, nic jiného to nechce," nechal se slyšet Janík.

Mužstvo z Vysočiny o víkendu odstartuje druhou půlku dlouhodobé fáze soutěžního ročníku. V sobotu na domácí palubovce přivítá v rámci 15. kola regionální soutěže B-tým Žďáru nad Sázavou, kterému má z prvního zápasu sezony, co vracet. „Tam jsme měli vyhrát, ale zkazili jsme, co se dalo. Ten soupeř byl slabý jako hrom. Věřím, že bychom je doma měli porazit," pravil třebíčský trenér.

Hned v neděli má jeho tým na programu v následujícím kole druhé derby Vysočiny. „Myslím si, že Jihlava to jednoznačně tlačí na postup. Tam jsme odehráli fantastický první poločas, ale ve druhé půli utkání nám došly síly. Je pravda, že proti nám nastoupili hráči z první ligy a myslím, že budou i teď. Obzvláště, když jsme se chytli. Budou z nás mít trošku strach, a proto nic nepodcení," hlásí třebíčský kouč.

Basketbalové menu
Oblastní přebor I
Sobota: TŘEBÍČ - Žďár n. Sázavou B (14.00), Kroměříž - Žabovřesky B, Husovice B – Černovice, Husovice - Černá Pole. Neděle: Kyjov - Tesla Brno, TŘEBÍČ – Jihlava B, SKB Zlín B - Žabovřesky B, Husovice – Černovice, Husovice B - Černá Pole.