Druhá liga už měla totiž také dohráno a byli známi sestupující. Proto zavítal do třebíčského tábora optimismus. „Vítězem jsme se stali a mluvilo se o tom, že když play-off nezačne, tak postoupíme,“ uváděl v polovině března trenér A týmu a předseda klubu Vladimír Smital.

Situaci jako hotovou ještě neuváděl, Smital dobře věděl, že rozhodnutí vzejde na květnovém zasedání basketbalové federace. „Byly dva názory, jak stávající problém vyřešit. Možností bylo také soutěže rozšířit, ale nakonec vyhrála varianta, že soutěže začnou na podzim ve stejné podobě jako v té letošní sezoně,“ zní v resumé České basketbalové federace.

To byla pro suveréna Jihomoravské ligy smutná zpráva. „Byli jsme ujišťováni, že do druhé ligy postoupíme,“ byl rozčarovaný Smital.

Třebíči totiž návrat do druhé ligy uniká, v dvou předcházejících případech jí scházel poslední úspěšný krok. Nyní se rozhodovalo pro změnu u stolu. „Ve všech zápasech jsme sice nepředvedli stoprocentní výkon, ale síla našeho týmu se projevila. Vyhráli jsme všechny zápasy, většinu jednoznačně,“ ví Smital, že Jihomoravská liga je jeho týmu výkonnostně malá.

Šance však ještě existuje. Třebíč je v neustálém kontaktu s federací, ve hře je kromě administrativního postupu i možnost odkoupení licence na druhou ligu. Údajně jedno místo by k mání bylo, Třebíč by tak byla první na řadě.

Usměje se na klub konečně štěstí? Za výsledky v sezoně by si to určitě zasloužil.