Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou museli preventivně opustit tradiční květnový termín. Ale i na netradiční červencový se podle přihlášek pojede na Vysočině velmi kvalitní závod.

Kromě české špičky a celé řady regionálních jezdců se lahůdky chystají především v mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup. Do Náměště míří enkláva zahraničních jezdců v čele s Rakušanem Ferdinandem Madrianem startujícím na Normě M20FC.

ČASOVÝ PROGRAM ZÁVODŮ 

pátek 17. července
technická přejímka vozů 16.00
sobota 18. července
trénink 8.00
jízdy 13.00
neděle 19. července
trénink 8.00
slavnostní zahájení 13.00
jízdy 13.30

Zajímavé bude jistě sledovat i další Rakušany na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit také na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

Pořadatelé si pro návštěvníky Zámeckého vrchu rovněž připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik, když se během soboty znovu představí se svojí Drift show Michal Reichert na voze BMW.

Po celý závodní víkend se rovněž mohou návštěvníci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020 Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala z velkomeziříčského týmu Ultimae Dakar Racing. „Letošní ročník bude jiný než ty předchozí,“ připouští ředitel závodu Ivan Rybníček. „Neobejdeme se bez zvýšených hygienických opatření. Pevně věřím, že to všichni v této nelehké době zvládneme, aby se jezdci i diváci za námi do Náměště nad Oslavou opět vraceli,“ dodal Rybníček.

Trenér Radim Kučera.
Angažmá v Jihlavě hodnotím velmi pozitivně, tvrdí loučící se trenér Kučera