Opora HB Ostrov tak počet svých titulů na pět nerozšířila, ve finále prohrál Pavel Širuček 1:4 s Lubomírem Jančaříkem, dalším z českých reprezentantů.

Do finálového souboje vstoupil hráč havlíčkobrodského klubu dobře, úvodní set rychle vyhrál 11:5. Pak ale získával na převaze Lubomír Jančařík. „Luboš hrál líp, před jeho výkonem musím smeknout. Titul chtěl víc než já,“ ohlížel se za neúspěšným vrcholem mistrovství republiky Pavel Širuček. Lubomír Jančařík získal mistrovský singlový titul poprvé v kariéře a měl z toho po posledním míčku náležitou radost.

Fotbalisté Chotěboře (na snímku) se po prvním utkání jarní části letošního ročníku mohli radovat z výhry nad Vrchovinou B 2:0.
Fotbalisté Chotěboře jako jediní z vedoucího kvarteta na začátku jara zvítězili

Zklamaný ale neodjížděl z Prahy ani poražený finalista. „Po roce jsem hrál zase finále, odjíždím spokojený. Samozřejmě, že jsem chtěl titul obhájit, ale letošním šampionát mě nezastihl v ideální formě, po celý turnaj jsem se trápil, nebylo to ono,“ nehledal výmluvy Pavel Širuček, který si letos šel při slavnostním ceremoniálu pro medaili a pohár za druhé místo.

Na cestě do finále porazil tři soupeře, vesměs členy pražských klubů. Nejprve ve čtyřech setech mladého Martina Šípa z Kotlářky, pak shodně až po sedmi setech zkušeného Petra Davida z KT a neméně zkušeného Jiřího Vráblíka z El Niňa.

V nedělním dopoledním semifinále měl změřit síly s Jiřím Martinkem, ten ale kvůli zranění do zápasu nemohl nastoupit. „Ten postup bez boje mi asi moc nepomohl. Od soboty jsem nehrál, celou neděli jsem čekal na odpolední finále, bylo to takové divné,“ říkal Pavel Širuček.

Útočník fotbalistů Kamenice Martin Dvořák (na snímku) v sobotu proti Sapeli zahodil pokutový kop. Jeho tým podlehl hostujícímu celku 0:2.
Fotbalisté Kamenice na úvod nečekaně zakopli. Rozhodly hrubka a zahozená penalta

Vůbec neuspěl jako obhájce mistrovského titulu ve čtyřhře, který získal loni právě s Jiřím Martinkem. Letos hrál debla s klubovým spoluhráčem Davidem Reitšpiesem a byla z toho stopka hned v prvním kole, v němž hráči HB Ostrov nestačili na mladíky Štěpána Brhela s Martinem Šípem (prohráli 1:3), kteří nakonec brali ve čtyřhře mužů mistrovský titul. „S Davidem jsem hráli čtyřhru poprvé a nejspíš i naposledy. Dali jsme se dohromady na poslední chvíli, ani jeden jsme nehráli dobře a vůbec nám to spolu nešlo. Na soupeřích bylo naopak vidět, že čtyřhru spolu hrají, jsou sehraní,“ dodával Pavel Širuček.

V nejbližších týdnech ho mimo jiné čeká play off v domácí extralize a kvalifikace na olympiádu v Paříži.